| Anemona a întrebat:

Ce gen de muzica credeti ca prezinta cel mai bine viata asa cum e ea in realitate? daca puteti sa imi dati si niste melodii cu care imi dovediti.[funda]

Răspuns Câştigător
| gabryel a răspuns:

Stiu ca voi fi injurat si voi primi iar stupid si chestii dintrastea dar nu imi pasa, dupa mine viata este reprezentata de manele, in piesele manelistilor se vorbeste de bani, prieteni falsi, parinti, noroc, invidie, dragoste, mafie, despartire, impacare, si multe altele, dar trebuie sa asculti acest gen pentru a intelege ce se canta in acele piese, eu chiar am trait mare parte din ce se canta in manele, dar pentru voi nu conteaza ce am raspuns eu asa ca m-am obosit degeaba sa ma loghez si sa raspund acestei intrebari, pentru ca niste oameni incuiati imi vor da stupid pentru ca nu inteleg cum e viata in realitate, ei cred ca eu aberez dar nu stiu ca viata e grea ca doar le da mami si tati cand vor ceva, nu stau ei sa munceasca pentru acel lucru, sa vada cat de grea e viata, manelistii spun totul pe fata in piesele lor. (oare la cate nunti ati participat si s-a ascultat rock?)

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu sunt fana a genului dar melodia asta chiar mi-a placut:http://www.youtube.com/watch?v=bfoQl0P4xhs

| CokoStar a răspuns:

Cred ca cel mai bine o reprezinta melodiile hip hop : La familia - Scoala vietii, La familia - Ca la noi, La familia - Bine ai venit in paradis, Puya - Foame de bani, Smiley - Plec pe marte, Smiley - Am bani de dat.

| rainbowstrings a răspuns:

Rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu este reprezentata de cuvinte, deci nu mai vorbim de muzica. Ea se traieste, nu se invata de la altii.