| AdyTza909 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa ai la 14-15 ani ca sa faci muschi? Am 1.70 inaltime.

7 răspunsuri:
| L4WRlD34TH a răspuns:

Nu conteaza inaltimea... Eu am aproape aceeasi inaltime. Incearca http://www.culturism.ro/......tori.html. Funda:D

| Cristi112 a răspuns:

Pai eu la 16 ani am 86 de kg dar fac sala! pai la varsta ta ar trebui sa ai peste 65 si sa te antrenezi daca vrei sa intorci privirea fetelorwinking big grin

| Sahashi a răspuns:

Eu nu cred ca conteaza foarte mult dar stiam ca trebuie sa te apuci cand oasele nu mai sunt in formare sa nu fie prea fragili.eu zic ca poti sa fi cat de "greu" vrei ca o sa trebuiasca sa manci bine ca sa nu slabesti inloc sa pui pe tine

| Finlandianebuna a răspuns:

Nu conteaza Asa mult greutatea ci varsta pentru ca iti vei distruge coloana si la 25 de ani o sa fi un mare cocosat, frate le meu a patit la fel si e pacat, Mai asteapta si u 3-4ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru Finlandianebuna):

Poate sa evite exercitiile care pun presiune pe coloana si nu-si mai distruge coloana

| Finlandianebuna a răspuns (pentru Cosmin86):

Da dar ce rost Mai are sa mearga la sala daca nu Poate sa isi dezvolte muschi pe tot corpul, at atatea urat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Finlandianebuna):

Poate si fara sa puna presiune pe coloana.
Spre ex., un exercitiu de genul este "genuflexiuni cu haltera pe umeri" ( pentru picioare ), el poate fi inlocuit cu impinsul la presa si impins la presa verticala, in ambele exercitii stai comod, cu spatele nemiscat si nu apasa nimic pe coloana.
Si tot asa, sunt multe exercitii pentru o grupa musculara, le poate alege pe alea potrivite si isi poate lucra tot corpul fara sa puna presiune pe coloana.