| Andreea19Alina a întrebat:

Ce inseamna "copii (ale diplomei de bacalaureat si foii matricole) conform cu originalul si stampila facultatii"? Asta ar insemna sa ma cer de la facultate copii dupa cele doaa acte si sa cer sa mi se scrie pe acele doua acte"conform cu originalul" si sa mi se puna stampila facultatii? sau este vorba despre altceva?!

5 răspunsuri:
| GetReal a răspuns:

Nu inteleg ce e asa greu, faci niste copii pentru dosarul de admitere, nu? Daca e vorba de copii legalizate trebuie sa le faci la notar, o sa te coste ceva mai mult (4-10 lei, depinde).

| Andreea19Alina explică (pentru GetReal):

Stiu si eu aceasta porcedura, insa, facultatea nu permite luarea diplomei pentru a o putea duce la notar si a o legaliza, din aceasta cauza intreb aici.

| GetReal a răspuns (pentru Andreea19Alina):

Pai stai ma putin, tu ti-ai dus diploma originala la facultate, nu ai dus o copie? Adica tu vrei sa spui ca nu ai originalul? Ce e in neregula cu voi ba...

| Andreea19Alina explică (pentru GetReal):

Daca ai fi fost student la o facultate, ai fi stiut ca facultatea nu te accepta daca nu depui actele in original.

| GetReal a răspuns (pentru Andreea19Alina):

Doamne...abia ce am terminat a 12-a si urmeaza sa depun dosar la o facultate, si mi s-a spus clar ca imi trebuie copii simple la o facultate, si legalizate la alta, in nici un caz actele in original.