| OmuFoarfeca a întrebat:

Ce inseamna diss in muzica?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Petresq_1992 a răspuns:

Toti va dati destepti cu bissul vostru...
Diss inseamna "a jigni pe cineva"

7 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Sper că e o greşeală de tastare, nu îmi imaginez că poate exista cineva atât de cretin încât să nu ştie ce înseamnă biss şi să confunde şi "b"-ul cu "d"-ul.

| Polaris a răspuns:

Diss
Iss
Ssparta!

| BlueBird05 a răspuns:

De diss n-am auzit. Probabil te referi la biss care inseamna ca ceva sa se mai repete o data.

| XoXo4you a răspuns:

Cred ca vrei sa spui biss daca te referi la biss inseamna ca se canta de 2 ori

| Kike47 a răspuns (pentru XoXo4you):

Nu nene DISS este atunci cand un cantaret isi bate joc de altul scriind si publicand o piesa dar asta se intampla doar in RAP si de aiai iubesc eu RAP-UL pentru ca este plin de asa ceva si ma amuza

| OmuFoarfeca explică:

Nu, diss am scris bine stiu ce inseamna BIS am ascultat o piesa A1s guess who diss nu biss

| Bogdan_Petresq_1992 a răspuns:

Diss in muzica = A jigni pe cineva