| Angelofdemon a întrebat:

Ce inseamna sa fii tandru?happy
dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| ellalove a răspuns:

Eu una cred ca a fi tandru e sinonim cu a iubi viata si ai iubi pe ceilalti.De exemplu la fete ele sunt tandre atunci cand folosesc cuvinte frumoase cu ceilalti.ii alinta. poti sa fi tandru si prin fapte. tandretea stiu ca este foarte importanta intr-o relatia poti sa arati prin fapte destul de minore cat de tandru esti.Cam asta este. tandretea este una dintre cele mai frumoase calitati dar nu toti se pricep la asta:*

1 răspuns:
| Emmyy2405 a răspuns:

TÁNDRU, -Ă, tandri, -e, adj. Care manifestă sau denotă tandrețe, plin de duioșie, de gingășie, de delicatețe, de sensibilitate; drăgăstos. – Din fr. tendre.

Daca e vb si de o fata... aici cred ca e ceva mai complicat a fi tandru cu o fata inseamna sa ai rabdare cu ea, sa ai foarte multa intelegere cu ea sa ai grija de ea, sa nu se simta neglijata... Daca nu iti convine ceva nu conteaza sincer eu ti-am raspuns cum cred eu si ce cred eu ca inseamna cuvantul tandru pentru mine.big grin