| pisicutza_6698 a întrebat:

Ce inseamna tandru, dar pasional? cel mai pe inteles raspuns primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| sagetator a răspuns:

Tandru inseamna o persoana plina de gingasie, dragastoasa, de o sensibilitate aparte, atenta cu persoana iubita(in general), iar pasional, se refera la schimbarea pe care o pateste un individ atunci cand intervine pasiunea(amoroasa). Tandru, dar pasional, caracterizeaza o persoana blanda, intelegatoare acaparata intr-un moment de pasiune.

2 răspunsuri:
| Fashion a răspuns:

TÁNDRU, -Ă, tandri, -e, adj. plin de duioșie, de gingășie, de delicatețe, de sensibilitate; drăgăstos. – Din fr. tendre.
PASIONAL- Produs sau determinat de o pasiune, care se referă la o pasiune
sau intra pe acest site : http://dexonline.ro/definitie/pasional
e cel mai bun pe ca-l stiu! funda? :X :*

| Carllla a răspuns:

A fi tandru inseamna a arata duiosia, gingasia, dragostea fata de cineva.
Pasiunea inseamna un semntiment foarte puternic, o dorinta arzatoare, ceva irezistibil.
Amn2 sunt legate de sentiment oricum.

big hug kisses