| rogvaier a întrebat:

Ce masti cu argila pot face amestecate cu legume sau fructe sau cu aspirina pentru un ten gras cu acnee? PS cat costa argila si aspirina si sunt bune adica pe voi va ajutat mastile? in cat timp se vad rezultate si de cate ori pe saptamana sa le fac?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Mastile cu argila se pot face combinand si suc de legume, nu e nevoie de aspirina, argila in sine este pentru ten gras. Poti pune suc de morcov(are efect calmant si regenerant-rade 1/2 morcov maricel si stoarce-l printr-un tifon), cateva picaturi de lamaie si apa.Argila costa 10-11 lei, am vazut la kaufland, dintr-un plic pori face cam 3 -4 masti. Pune argila intr-un castron din sticla sau ceramica, adauga lichidul, putin cate putin, amesteca cu o pensula ca cele mari de pictura, folosite la fond. Aplic-o pe fata curatata si stai cu ea 10-15 minute.Indeparteaza-o cu apa calduta. Aplica masca de 2 ori/saptamana.

1 răspuns:
| patriiiii89 a răspuns:

Agrila cu banane sau castraveti. Incearca. Baftaa