| IForgotMyNameAgain a întrebat:

V-ati facut masti cu argila? Daca da, s-au vazut ceva rezultate? Am tenul gras cu cu pete de la cosuri, o sa ma ajute cu ceva mastile cu argila? Funda happy

3 răspunsuri:
| Frumystefy a răspuns:

Iti dispar cateva zile, dar o sa apara inapoi. Pentru cosuri iti recomand cateva masti:
1: otet

| Frumystefy a răspuns:

Scuze
prima masca
1: otet o lingurita, ulei de mas line o lingurita, bicarbonat de sodiu
2: o lingurita suc de lamaie, o lingurita bicarbonat de sodiu si o lingurita de scortisoara macinata
Pentru pete poti folosi sucul de lamaie il aplici pe zona cu pete si il lasi 5 min. Nu faci contact cu soarele
Succe

| Ioana_Catalina_1980 a răspuns:

Am folosit masti de argila, dar intr-o perioada a vietii in care tenul meu nu era problematic. Si au fost calmante, placute... Dupa 30 de ani, tenul meu a devenit putin gras cu tendinte de acnee si cosuri rebele. A functionat igiena stricta a fetei, am renuntat cu greu la obiceiul idiot de a-mi atinge fata. O exfoliere cu aspirina (da! aspirina netamponata happy ), urmata de hidratare da un aspect mai catifelat. Totusi remedii sunt, dar cauza este in interior ( in cazul meu varsta, ovarele polichistice).
Imbunatatiri in perioadele in care mananc multe legume proaspete si in general am o alimentatie mai usoara, curata, si cand beau multa apa. Ceea ce nu reusesc tot timpul. Am sa incerc si eu masca cu argila.