| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se fac la liceu la profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Faci multe materii, aproximativ ca toti cei si de la celelalte profile. Baza vor fi: Romana, Franceza, Istorie si Logica. La acestea dai teza. Ore ai pe saptamana cam 4 de romana, 3 de franceza, 3 de istorie, 2 de logica, 2 de T.I.C., 2 de mate, 2 de fizica, 1 de chimie, 1 de geografie, 1 desen, 1 muzica, 2 engleza, 1 biologie, 1 educatie fizica. Cam atat, sper sa nu fi omis vreuna. Spre deosebire de Mate-Info, nu faci Informatica si incepand cu clasa a 11-a vei scapa definitiv de matematica, fizica, chimie. Este un profil la care stai si tocesti. happy

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Se fac aceleasi materii ca si la mate-info doar ca ai ore mai putine de mate si este M2!