| Sarbuoanamaria a întrebat:

Ce nume sa pun pe facebook, pe mine ma cheama Oana, imi dati exemple va rog dau funda happy

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

Puneti numele tau adevarat, sau numai doua prenume daca ai asa o sa te recunoasca mai multi pe facebook.Nu cred ca este necesar sa iti pui tot felul de porecle de alea de ''pitzi'' si ''coca'' cum sunt pe hi5.Eu mi-am spus doar punctul de vedere, sa nu te superi. Daca chiar vrei sa iti pui si o porecla dai la Setarile contului, dupa Setari generale despre cont -> Nume -> Nume alternativ: aici scrii numele pe care-l vrei si o sa iti apara in paranteza porecla pe care o vrei, dupa salvezi modificarile.

4 răspunsuri:
| ioana21S a răspuns:

Buna...daca zici ca te cheama Oana, poti sa pui de ex.Costel,Tudorel,Virgil,Ileana,Sanzia...o sa deduca lumea ca pe tine de fapt te cheama Oana (stai calma) nu iti face griji in privinta asta. pune viorica deriva de la oana..simplu.happy

| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Mai bine folosesti nulele de Oana(numele real) :*

| Diamondsz a răspuns:

Buna.

Foloseste numele tau real.

Pa-pa.

| Mariana_Santu_Lasat_1972 a răspuns:

De exemplu poti sa folosesti numele tau real sa daca nu vrei:
- Oa Oana
-D-sorala oana (etc)
-Oana si atat.