| AnonymousSSR a întrebat:

Ce părere aveți despre, Russia? Toata lumea critica tara asta...Si nu înțeleg,de ce? Nu cred ca, rusii sunt asa rai happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt niste cotropitori si brute.
Pe vremuri era o lozinca scrisa pe toate gardurile, ca propaganda:
"Stalin si poporul rus
Fericire ne-a adus".
De fericirea asta sa aiba parta ei.
Daca a fost asa de bine sub stapanirea lor, de ce toate popoarele pe care ei le-au cotropit s-au luptat pentru libertate si independenta?
Probabil ca esti mic/a si filorus/a.
Citeste cartea de istorie din Romania sau din alta tara decat Rusia sau Tiraspol si o sa te lamuresti. Sau ...intreaba romanii mai batrani, care au trait vremurile acelea.

| AnonymousSSR explică (pentru Elianna):

Elianna,eu am avut un bunic rus, sa-l odihnească Dumnezeu, evident nu sunt de acord cu, comunismul.E diferență intre Rusia Sovietica si, Rusia Democratawinking Sunt un prorus big grin

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru Elianna):

Daca nu am fi fost noi cotropitori si brute la Stalingrad, nici ei nu ar mai fost cotropitori si brute fata de noi. Oricine poate sa "devina" o bruta daca este provocat... Plus ca, cine eram noi sa ne opunem intereselor marilor puteri? Pe noi ne joaca puterile din est si din vest dupa cum bate vantul propagandei in Romania. Daca maine o sa intre tancurile rusesti in Romania toti o sa-i pupe in c*r pe rusi de frica sa nu moara, iar acum cand suntem ocupati de tancurile americanilor, de asemenea, ii pupam in fund de frica pentru a nu ne omori(nu ca nu ar dori daca ne-am razvrati impotriva lor) si pentru ca ei dau ordine politicienilor din Romania sa latre impotriva Rusiei, iar noi, evident, ca niste slugi jegoase ce suntem(ma refer strict la majoritatea covârsitoare, nu ca nu or mai fi si oameni patrioti in tara asta), repetam si noi ceea ce ne spun "politicienii" din Romania si cartile de istorie ACCEPTATE si LIVRATE de ei, pentru a le multumi pentru o sticla de ulei primita la vot. Astia suntem si ne meritam soarta, asa ca mai bine ne-am uita in ograda noastra inainte sa ii facem brute pe altii...

| AnonymousSSR explică (pentru Cristi1Cristi1IdlibParty):

Mare dreptate ai, respect

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru AnonymousSSR):

Multumesc frumos. happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am avut bunici care au prins razboiul si au vazut diferenta intre nemti si rusi. Rusii si hunii (ungurii) s-au purtat execrabil cu poporul roman. Asta este dovada prostiei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt asa de rai, doar megalomani si asta ii face sa fie rai int-un final

| R0R0 a răspuns:

Ei,bine eu nu am nicio parere despre ei.
Nu ma deranjeaza, nu ii deranjez.

| alexandrualind a răspuns:

Eu am o parere buna dar multi o urasc ca doar razboaie vor ei si sunt rai si duri.

| EneCristian a răspuns:

Cred ca sunt un popor ca oricare altul iar eu urasc toate discriminarile si mai ales propaganda ( adica ca ei sunt cine stie ce animale si nu stiu ce) sa fim seriosi oamenii sunt rai si arata doar partile negative, sa nu uitam ca rusii au ajutat si ei la un moment dat insa oamenii tot ii vad ca pe dulai.Consider ca sunt un popor ca oricare altul cu bune si rele.

| Cσcσ a răspuns:

Eu nu am nicio parere. Adica, de ce as judeca pe cineva dupa locul de provenienta? E o aberatie a unor oameni cu prejudecati. happy
Pa!

| ʎpooɯ a răspuns:

Nu sunt rai, sunt FOARTE rai!
Cei mai mizerabili popor ce exista.