| BlackSky23 a întrebat:

Ce parere aveti de NIRVANA? Vreau sa stiu si ce parere au altii

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-e simpatic Kurt Cobain. Are în el o combinaţie foarte mişto de drăgălăşenie boemă, mister şi dramă.
Băieţii de la Nirvana, în opinia mea, au o muzică ok (desigur, cu loc de mai bine), numai faptul că au fost mult prea comercializaţi/mediatizaţi şi popularitatea le-a adus şi mulţi fani idioţi, a stricat un pic opinia generală şi i-a făcut pe mulţi, mai ales pe alergicii la turme, să strâmbe din nas.
E ca şi cum la un rembrandt sau dali ar veni toţi pupătorii de moaşte şi parcă începi să te îndoieşti de calitatea lui şi preferi să-ţi păstrezi distanţa.
Popularitatea poate fi a b*tch.

| KostaKhe a răspuns:

Îi iubesc. Le iubesc toate melodiile. Sunt geniali. Dacă nu murea Kurt, probabil Nirvana era în topuri şi în ziua de azi. Erau cam nebuni şi se dădeau cam mari uneori, dar e partea a 2-a. Melodiile preferate ale mele sunt About A Girl, Tourette's şi Very Ape.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Bunicei având în vedere genul pe care-l cântă, dar nu sunt extraordinari şi mi se par prea pupaţi în fund.
Alice in Chains sunt muuuuult mai buni.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca asculti o melodie, le-ai asculat pe toate. Si cu asta cred ca am spus destule.

| Vans a răspuns:

Aştept să mă urâţi cu toţii pentru că nu-mi place trupa asta mediocră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi e cam indiferenta. Am ascultat o piesa care mi-a placut de la ei si una care m-a facut sa ma intreb de ce dracu sunt asa celebrii. Sunt destul de obiectiva in privinta melodiilor. Slabe sanse sa-mi placa toate melodiile de la o trupa.

| Ruxandra15 a răspuns:

O trupa foarte buna cu piese bune.

Răspuns utilizator avertizat
| MissDevilish666 a răspuns:

E una dintre trupele mele favorite happy.

| Byucc a răspuns:

Sunt foarte buni dar sunt over-rated happy