| Pufuliky a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie dintre o romanca si un rrom? ce credeti ca ar spune ceilalti oameni cand iar vedea impreuna? voi ati sta cu un rrom/tiganca? sau ati stat?

Răspuns Câştigător
| Nimic special a răspuns:

Nu stiu daca e chiar asa de bine. [parerea mea]
stiu ca si rromi sunt oamnei dar ei au ceva in plus care ii face sa fie in minushee hee
daca e si un rrom cu bani si tu esti roamanca, gata te face tot orasul c***a [ am o prietena care asa a patit ] ma rog si-a cautat`o.
Daca rromul este de treaba, pozitie finaciara bunahappy, principii bune, va iubiti reciproc, pana la urma poate e bine sa fi-ti impreuna.
Daca te-am deranjat cu un lucru imi cer scuze mi-am zis doar parerea, sunt multe lucruri negative, si pozitive si va zic din experenta unei prietene care a avut de suferit.
In general rromi au si familii si nu zic asta, si ce patesti stii doar tu.straight face
O seara placuta!:*

9 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Am o parere destul de bună oameni nu cred ca ar zice prea multe la cate se intampla nimanui nu-i pasa.

| ClaraZ a răspuns:

Eu una nu sunt contra.Nu am fost cu un rrom dar am o prietena care are o relatie destul de serioasa cu un rrom. Pot sa spun ca sunt indignata de comportamentul persoanelor din jurul nostru, se uita intens la ei, prin scoala au aparut tot felul de jicniri. Pur si simplu nu inteleg acesti oameni.Atat timp cat se inteleg, se respecta, se iubesc de ce se baga niste persoane care sunt purtati de aparente si nu stiu nimic despre relatia lor.Pana la urma si tiganii sunt oameni, chiar am cunoscut niste rromi mult mai de treaba decat romanii. Cele care au o relatie cu un rrom nu mai puneti la suflet parerile de rau ale oamenilor(unii sunt si invidiosi sa vada ca altora le merge bine), incercati sa nu va pese.Aici o problema sunt si parintii, de cele mai multe ori nu sunt de acord.Asta se numeste rasism, dar pana la urma toti suntem oameni, traim pe acelasi pamant si nu ar trebui sa mai existe atata urawinking

| alexa18 a răspuns:

Buna. Daca vrei sa stai cu cineva trebuie sa iti placa acea persoana. Nu conteaza ce zic ceilalti oameni, important e ce simti tu. Ce, rromi nu sunt tot oameni? Oamenii ii judea dupa cum arata dar nimeni nu stie ce simt ei. Dar UNII rromi nu sunt chiar drepti. Fura, chestii de genul asta CA SI ROMANII. Nu trebuie ascultati oamenii.

| ioana_6047 a răspuns:

Faza este ca u decizi langa cine iti e bine nu lumea...nu iti da lumea sa mananci, nu te imbraca lumea.pana si parerea parintilor conteaza mai putin din moment ce u iti doresti ceva...si oricum multi rromi s-au dovedit a fi mult mai romani decat romanii daca ma intelegi!

| Andreea.:) a răspuns:

Un rrom este la fel ca noi toti.:]
desi lumea ii considera altfel.
nu prea vad de ce nu as putea avea o relatie cu un rrom.
atata timp cat il iubesc si eu ma iubeste nu vad care ar fi problema.
si sunt sigura ca si cei din jur vor fi de acord cu mine:].
probabil vor fi cativa carora nu le va conveni situatia. dar atata timp cat nu sunt ei in cauza sa nu comenteze.:]
mult succes.kiss
sper ca te'am ajutat.:X

| Andreea.:) a răspuns:

Un rrom este la fel ca noi toti.:]
desi lumea ii considera altfel.
nu prea vad de ce nu as putea avea o relatie cu un rrom.
atata timp cat il iubesc si eu ma iubeste nu vad care ar fi problema.
si sunt sigura ca si cei din jur vor fi de acord cu mine:].
probabil vor fi cativa carora nu le va conveni situatia. dar atata timp cat nu sunt ei in cauza sa nu comenteze.:]
mult succes.kiss
sper ca te'am ajutat.:]

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Ce ar spune ceilalti despre relatia dintre un roman si un rrom?
hai sa te intreb eu ceva, ei te imbraca? ei iti dau de mancare, ei au grija de u atunci cand tie greu., raspuns : nu
deci de ce tear interesa pe u de ceea ce zic ei,, daca u te simti bine in preasma celui pe care il iubesti nu conteaza ce nationalitate e, atat timp cat stie sa se poarte intr-un colectiv totul e ok
acum ca sa iti zic din experientza sa stii ca e un pic dificil sa ai o relatie de genu, cel putin la mine ai mei nu erau de acord cu relatia si deseori aveam cearta cu ei, dar pana la urma au acceptat.,,. pacat ca nu a rezistat si relatia, app a durat 3 ani
in fine eu spun ca daca exista iubire poti trece peste multe asa ca lasa gura lumii si fa ce crezi u ca e mai bine pentru u!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!

| smekeriedefata a răspuns:

Eu am o relatie cu un rrom.De 2 ani de zile. Ne intelegem foarte bine.La fel de bine m-a inteleg si cu familia lui! M-a placut de la inceput,pentru ca sunt o fata cuminte ceea ce la ei conteaza extraordinar de mult! Mama lui este romanca, am avut noroc! In fine au obiceiurile la fel ca ale noastre, sunt romanizati.Parintii lui, fratii lui imbraca la fel ca noi, muncesc au servici.Eu sunt multumita! Normal.as fi putut avea ceva mai bun.cum imi spune mama mereu.Dar ne iubim. Am incercat sa ne despartim si nu s-a putut. Poate asa a vrut Dumnezeu!

In concluzie.Sunt si exceptii.