| RoxaMarya a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie Romanca -Rrom?
(adica tigan romanizat)Parintii mei sunt total impotriva lui iar eu chiar il iubesc...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti iubi pe cine vrei, asuma-ti riscurile unor consecinte neplacute, dar nu minimaliza parerile parintilor. Experienta lor de o viata nu o poti ignora si nu stiu cum se face dar, de obicei, la sfarsit tot ei vor avea dreptate. O relatie cere si respomsabilitate.

| MalinaM a răspuns:

Hmm happy, pai nimic nu te poate face sa renunti la el, nu? romii au un romantism in el si o dulceata care te lasa cu gura cascata, pe cand romanii nu sunt asa, unii.dar marea majoritate nu stiu sa-ti vorbeasca sau sa te allinte.
In legatura cu parintii tai, ei nu stiu ca dragostea asta nu are culoare si varsta? Eu zic sa le zici ca tu chiar il iubesti mult, si ca nu renunti la el asa usor. cu timpul o sa inteleaga, ai sa vezi, dovedestele ca relatia voastra o sa tina mult timp, spune-le despre el. cat e de rafinat si cat de dulce, ca stie sa-ti vorbeasca cum n-a mai facut-o nimeni!
Mult succes happy!

| punkbomb a răspuns:

In astfel de situatii m-a tranform in mini-Hitler