| LeEu a întrebat:

Ce parere aveti de rusi? Ii considerati betivi si inculti? Astept parerea voastra FUNDA

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Oricat de inculti si betivi ar fi, sunt mai destepti ca noi, mai civilizati, mai bogati, deci mai buni ca noi in multe privinte.
Sunt temuti si respectati, deci am o parere buna despre ei.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru MenInShadow):

Bogaţi că au ciordit de la noi din ţară o groază de resurse.
Nu-mi vine să cred că ai respect faţă de naţia care s-a câ.cat, se ca.că şi se va câ.ca pe ţara noastră şi ne va trata în continuare ca pe nişte sclavi.

| MenInShadow a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Eu nu ma refeream fix la acei oameni.
Daca romanii erau niste ucigasi si tu nu erai, iti placea sa fii numit asa? normal ca nu. Nu toti rusii sunt "nenorociti", cred ca se intelege de la sine, si ca sa stii, majoritatea romanilor, de pe atunci si de acum, sunt si ei niste "nenorociti" care nu stiu sa se comporte si nu stiu limita a ceva cateodata.
Crezi ca au avut ce mare lucru sa fure de la noi? nu prea.
Noi nu ne stim limitele si cerem mai multe decat ne trebuie sau decat au altii, nu stim sa ne oprim sau sa respecam pe cineva, si spre deosebire de tine nu ma refer la toti, pentru ca sunt si romani civilizati, putini dar sunt, restul au plecat in tari straine, ca Germania, Spania franta, unde au dat de un paradis spre deosebire de aici.
Si ca sa stii, eu nu mai traiesc in trecut, asa ca daca acei oameni au facut ce au facut, cei de astazi nu au nici o vina.
Tine minte: Trecutul este trecut, si nu v-a mai fii, viitorul este viitor dar astazi, este un complet mister.
Sper ca ai inteles cevahappy

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru MenInShadow):

Tu habar n-ai pentru că acum tu consideri că n-au ce fura. Tu ştii câte kilograme de aur avem în munţi şi de uraniu? o GRĂMADĂ, cu toată că au ciordit la greu.
Vorbeşte gura fără tine din păcate.

| MenInShadow a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Nu vb gura fara mine, dar nu inteleg dc sa port atata pica pentru ce? pentru bogatie? asta te intereseaza pe tine? bogatia tarii, esti un om fericit daaca esti bogat sau ce vrei sa spui?
Vine cum vine tu tot de bogatie aduci vorba, au furat de la noi, ok, asta e, pentru asta trebuie sa omoram in bataie o persoana rusa care vine in Romania sa studieze? doar pentru ca altii au furat de la noi?
Frate, uite genul asta de gandire, de ura, invidia asta pe care o purtam ne face de rasul europei, d'aia suntem atat de urati de lume, si izgoniti de prin alte tari, invidia, furatul si alte prostii d'astea ne trag in jos.
Stii sa ierti? nu cred la ce spui tu acolo...

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru MenInShadow):

Rămâi în lumea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| MenInShadow a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Si tu in a ta, nu ma intereseaza sa incerc sa schimb cv la oameni ca tine...
P.s- Nu e o insulta daca a sunat asa

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru LeEu):

Bine că eu sunt jigodie că mă abţin să nu te-njur la câte dovezi de prostie ai dat.
Dă-ţi foc!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt si buni dar mai dai si de aia rai asa cum sunt persoane bune/rele in toata lumea.

| IustinaC a răspuns:

Nu-i consider betivi pentru ca orcine bea.Ce crezi ca in discotecile din Bucuresti nu sunt si din aia care cad pe jos de atita bautura?

| wildkiss a răspuns:

Eu cred ca fiecare cand aude de rusi se gandeste automat la votka si bautura dar nu sunt neaparat incultibig grin

| Mavike1337 a răspuns:

Rusii au un fel de traditie. Traditia consta in : a bea tuica sau alte bauturi tari cum ar fi whisky. Cu alte cuvinte, Da rusii sunt betivi si inculti! Funda?

| Rockart a răspuns (pentru Mavike1337):

Şi noi, românii, bem ţuică, vin, pălincă şi toate cele. Suntem beţivi şi inculţi?

| Mavike1337 a răspuns (pentru Rockart):

Unii da si altii nu laughing!