| HarMonyy a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele vorbarete?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde foarte mult si de caracterul acelei persoane, insa in general nu prea le agreez. Majoritatea vorbesc fara oprire, intr-o maniera enervanta si despre niste lucruri care nu au absolut nicio importanta, in special pentru cel caruia ii sunt comunicate. Poate spun asta si din cauza firii mele si pentru ca sunt introvertita si nu imi place sa vorbesc prea mult, insa atunci cand port o conversatie prefer sa vorbesc jumatate din cate o face celalalt, nu 10% si prefer un subiect, nu sa imi fie "aruncate" in fata niste detalii despre evenimente "importante" din viata celuilalt. Insa chiar imi place sa port o conversatie de calitate si mai serioasa, din cand in cand, pe o anumita tema, fara aberatii sau batjocora. Sa inchei, nu prefer astfel de persoane pe langa mine.

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Sincer, mă cam enervează. Din câte am observat majoritatea vorbesc mult, prost, fără rost şi de cele mai multe ori neîntrebaţi. Acum depinde, dar puţini sunt ăia care gândesc ceea ce vorbesc şi nu vorbesc doar ca să se laude că au gură.

| Sunnyツ a răspuns:

Hmm, depinde. Adica nu e tot una daca o persoana vorbeste mult dar inteligent si alta care vorbeste foarte mult si aiurea. De multe ori persoanele care sunt vorbarete sunt si tupeiste, amuzante, enervante, cicalitoarea sau comenteaza. Eu sincer prefer o persoana care vorbeste odata dar bine decat una care vorbeste intr-una zi zice doar tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac.Mi se par enervante.

| eejke a răspuns:

Depinde si ce spun.

| sorelaaa a răspuns:

Sunt ok.