| iulyana a întrebat:

Ce parere aveti despre pistrui? Eu am si ii urasc!

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu ai de ce sa ii urasti, sunt ai tai... obisnuieste-te cu ideea si gata.In plus nu sunt urati si nu esti singura care are...stai linistita.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

big grin Nu fi suparata kiss
Pistrui sunt chiar draguti big grinDar daca vrei sa scapi de ei, date cu zeama de lamaiewinking
Succes!big grin

mariana
| mariana a răspuns:

Tenul sensibil are si acest "dar" ca te "innobileaza" cu pistrui. Eu zic sa nu-ti pese de ei si sa nu-i urasti pentru ca, fac parte din tine si te fac sa fii speciala, asa cum ti s-a mai raspuns deja. Cred ca este bine sa-i lasi in pace, pentru ca se vor atenua, dupa ce soarele torid al verii, va trece si atunci o sa le duci dorul.
Poti incerca sa dai cu zeama de lamaie, insa aceasta are si efectul ca usuca pielea si atunci trebuie sa folosesti si o crema hidratanta si-ti faci singura de lucru, atunci cand nu este cazul. Daca tu esti in poza de pe avatarul tau, sa stii ca esti frumoasa si daca ai pistrui si cred ca este bine ca esti speciala, figura ta fiind o reprezentare a cerului instelat, fiecare pistrui in parte, fiind o stea pe chipul tau luminos. Sa fii fericita si ca sfat iti spun, ca sa te iubesti asa cum esti, pentru este singura modalitate de a fi impacata cu tine insuti si acceptandu-te asa cum esti, vei fi primita cu bratele deschise de anturajul tau, pentru ca sunt convinsa ca familia ta te iubeste pe tine, cu tot cu pistrui.

| Antrax a răspuns:

Am un amic care are pistrui si e ff dragut

lolita
| lolita a răspuns:

Si eu am, (doar vara) dar m-asm obisnuit cu ei, sunt chiar draguti. laughing

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Depinde pe fata cui sunttonguetonguede exemplu unei blonde nu iar sta binehee heedar poti sa te dai cu zeama de lamaie ca se duchappyhappyhappy

| Puiutz a răspuns:

Ceao iulyana:*.
Mie`mi plac cum aratabig grin .nu am`. dar ar fi frumos sa am catziva pe obraji :-'. sunt chiar draguti .arata bine la o fatabig grin. la baieti nu prea am vazutthinking eu zic sa stai linistita. precis esti frumoasa cu eihappy.
byeee`:*

| iulyana explică:

Da Mariana eu sunt in poza de la avatar...happy va multumesc pentru sfaturi tuturor :*:*

| ancalazar a răspuns:

Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.(daca vrei sa scapi de ei)
Dar eu nu-i consider ceva urat...acum nu stiu ....ca nu am ...si de aceea ti-am cautata reteta happy...retele naturiste sunt bune dar trebuie sa ai rabdare...

| funkydiva a răspuns:

Uite, parerea mea : mama a avut pistrui si i. a urat. Asa e. Dar stii cum e : cand ai parul drept, il vrei cret, iar cand ai parul cret, folosesti cat mai mult placa pentru a. l indrepta. Asa este de cand lumea si sincer. Mi se pare ca a avea pistrui este un atuu. Cum atuu, este si atunci cand esti rarait sau sasait sau. nu stiu. Pur si simplu, te face sa fii special.

| gabitzu_8696 a răspuns:

Si eu am f multi mai ales vara is foarte accentuatzi nici eu nu prea ii indragesc dar mam obisnuithee hee

| 12xxxx34 a răspuns:

Sunt o parte din tinebig grinbig grinbig grinbig grin

| BlackRose a răspuns:

Eu una as vrea sa am pistrui, pentru ca eu consider ca acest lucru te face intr-un fel speciala si diferita de ceilalti.

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Eu am doar vara pe nas. Mi-a spus cineva ca fata fara pistrui e ca cerul fara steletongue

| ammodytes a răspuns:

Hehe...si eu am pistrui...mai ales vara parca toti se aduna numai pe fata mea tongue
eu zic sa nu te ingrijorezi, deoarece sunt draguti...sau cum zice brianna 'sexy'winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte foarte sexy love struck
eu nu am niciunul, dar mi-ar fi placut sa am asa, vreo cativa, pe nas tongue sau pe umeri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte cool. M-au atras intotdeauna, dar stii cum se spune, iulyana? Niciodata nu suntem multumiti cu ce avem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine ies primavara si descopar acum ca si la hamster tot atunci ies.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori pistruii te fac mai sexybatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sieu am pistrui si ii urasc la fel de mult dar nu te ingrijora e ceva normal si lumea te accepta asa cum esti bucurate de viata asta e important pupici de la mine raluca

| jizabell a răspuns:

Persoanele care i au ii urasc, cei care nu au le plachee heein fine, parerrile sunt impartitetongue

| Flory_2137 a răspuns:

Hei si eu am pistrui, dar nu-mi plac deloc. daca ii vrea cineva ii dau big grin.