| TheTimeKiller a întrebat:

Ce pasi ar trebui sa urmez sa ajung sa lucrez la SMURD?
Ce liceu ar trebui sa fac(profilul)?
Ce facultate trebuie sa urmez(din Bucuresti)
Vreau sa stiu ce liceu ar trebui sa fac ca sa ma ajute la facultate.

2 răspunsuri:
| JUST44FUN a răspuns:

Orice facultate si liceu cu profil sanitar, de acolo se alege specialitatea

| TheTimeKiller explică (pentru JUST44FUN):

La liceu m-am dus la stiintele naturii. Eu vreau sa ma fac pompier si am inteles de la cineva ca trebuie sa dai probe la o facultate si dupa faci facultatea si iesi ofiter sau subofiter.
PS. imi scapa numele facultatii happy dar stiu ca trebuie sa ies ofiter sau subofiter si ma angajeaza cel putin 10 ani(dupa legile de acum).