| TheTimeKiller a întrebat:

Ce pasi ar trebui sa urmez sa ajung sa lucrez la SMURD?

Ce liceu ar trebui sa fac(profilul)?

Ce facultate trebuie sa urmez(din Bucuresti)

Vreau sa stiu ce liceu ar trebui sa fac ca sa ma ajute la facultate.

2 răspunsuri:
| Ssilviu04 a răspuns:

~uite la liceu trebuie sa faci stiinte
adica multa anatomie
~la facultate trebuie sa continui pe acelasi profil sa merge tot pe medicina dar pe ambulanta sau smurd
~mult succes

| TheTimeKiller explică (pentru Ssilviu04):

Deci profil de stiintele naturii? Si la facultate ma duc la medicina? Nu stiu multe despre facultate. Am inteles ca intr-o universitate sunt mai multe facultati si ma duc la medicina. De la medicina aleg ca si cum as alege un profil? Si ma duc la smurd?