| epikkguyyy a întrebat:

Ce pot face daca pur și simplu îmi urasc colegii de clasa? Mi se par foarte enervanti și tupeisti

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Incearca sa dai dovada de un pic mai multa toleranta, nu iti face deloc bine sa porti ura, este un sentiment puternic toxic care te macina incet incet pe interior.Si crede-ma ca nu asta iti doresti, mai ales la aceasta varsta frageda.Vei avea timp toata viata sa porti astfel de sentimente urate cu tine, deocamdata bucura-te de lucrurile care iti aduc energie si o stare de bine, nu te mai gandi la colegii de clasa.Peste persoane pe care nu le placi vei da inclusiv la facultate sau locul de munca.Deal with it, nu se poate sa ii placi pe toti si nici toata lumea nu e posibil sa te placa pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iartăi. Matei 5:38-48 NTR

Nu vei întâlni în inima ta in sufletul tău în gândul tău în mintea ta in conștiința ta mai mare iubire mai mare plăcere mai mare liniște mai mare pace mai mare liniște decât iertarea. iertarea este totul.

Ți-a făcut un rău bine voit? Ți-a făcut un rău bine vrut? Ai Dușmăni? Ai răi voitori? Ai oamenii care îți vor râul și dușmânie către viața și inima ta și sufletul tău? iartâi iartâi iartâi pe toți doar iartâi cu Adevărat da cu Adevărat din toată inima ta și tot sufletul tău cu Adevărat. Nu-i dușmâni nu le purta ură nu le purta invidie căci vai ce-ți fac ei ție și tu nu le poți face căci vai ce durere îți provoc ei ție și tu nu le poți face aceași rău bine voit de ei către tine. Râul lor nu-ți vei dori să-l cunoști Nu-ți vei dori să-l cunoști... Râul lor îi chinuie nu-i plăcerea lor râul din ei îi chinuie atâta de rău căci n-au liniște dacă nu-l provoacă altor oamenii nevinovați.

Cei de făcut? Când vezi rău asupra vieți talent ce ai de făcut când vezi ne dreptatea? ce ai de făcut când vezi și simții neputință? Nu întoarce râului cu râul ști ce să faci? Nu ști ce să faci?

Roagăte cu toată inima roagăte cu tot sufletul către Dumnezeu și spune-i durere sufletului tău spune-i durere neputinței tale spune-i durerea inimi tale cerei lui Dumnezeu să-ți de-a puterea să-ți de-a alinarea să-ți Ajutorul lui și mila lui.Nu face prostia nu făcea greșală sa răspunzi râului cu rău orice rău ai trăi orice rău ai întâlni orice suferință ai întâlni si trăi roagăte cu toată inima cu tot sufletul la Dumnezeu.el nu întoarce pe nimeni de la ruga sa către el așa cum îți stă în putință așa cum îți stă în putința inimii tale așa cum îți stă în putința sufletului tău Găsește in rugăciunea ta soluția nu răspunde la rău cu rău nu hrăni dușmănia furia prostia lăcomia invidiat celorlalți către tine

Cadă îți vor răspunde cu vorbe murdare dacă îți vor vorbi mizerabil și îți vor supune pe numele tău și persona ta sufletului tău inima ta cuvintele lor murdare mizerabile urâte pline de ură și dușmânie invidie răutate prostie îndepărtează te nu te arăta nu-ți face prezența în față râului nu-i oferit "omului"fără frică de Dumnezeu ocazia de de a te bat jocori și umili jigni amăgi dezamăgi ce de făcut? ce să faci în acel moment? roagăte in sinea te-a cu toată inima și tot sufletul cu Adevărat si îndepărtează te caci mânia dușmânia si prostia lor n-are nicio limită.

iartâi tot ce-ți ies in cale de rău.Dar Niciodată și Niciodată nu răspunde la rău cu rău Niciodată nu răspunde la rău cu rău iartă.

iartăi.
Matei 5:38-48 NTR