| anonim_4396 a întrebat:

Nu am stiut ce categorie sa aleg deci... da. X3
Nu e neaparat o intrebare, dar cer niste "sfaturi". De curand am terminat a 8-a si m-am inscris la un liceu de profesionala unde credeam ca o sa-mi placa, dar din pacate... nu-mi place.
E plin de "smecheri", mascarici, etc.
Ei stiu doar sa-si bata joc de profesori, de alti elevi doar ca a fie in centrul atentiei, i-ar eu urasc chestia asta. Ce ar trebuii sa fac? Cum sa ma adaptez? Initial am vrut sa-i ignor, dar nu se poate, sunt prea enervanti, si e imposibil de ignorat. Tot ce stiu e ca ma afecteaza toate chestiile astea, si ma simt din ce in ce mai rau din cauza la stres. A, da am omis ceva. In clasa mea sunt la fel colegii... si majoritatea dintre toti astia sunt tigani.(no rasist).

Răspuns Câştigător
| Rested a răspuns:

Exista 3 variante
- te iei in gura cu ei, dar daca nu esti la fel de,, smecher'' ca ei risti sa-ti faci dusmani si o sa se ia si mai mult de tine.
- le raspunzi numai cu replici astfel incat sa nu-i jignesti si mimezi si tu ca esti de treaba cu toata lumea
- sau ii ignori total, dupa un timp cred ca se vor plictisi.

Orcum ai rabdare, de abia ai inceput liceul, s-ar putea sa se mai linisteasca putin dupa un timp.

1 răspuns:
| piratuu a răspuns:

Daca te sicaneaza, te ameninta ca te bat, spune-le o vorba si te vor lasa in pace.