| dydytza a întrebat:

Ce pot face sa nu mai rada lumea ca port ochelari?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa ai neaparat un aspect super, totul tine de atitudinea ta. Cat timp tu vei arata ca iti pasa ce zic ei si iti va fi rusine, ei vor continua sa rada. Trebuie sa nu le mai dai atentie. In plus hainele si machiajul costa si gandeste-te cat ai mai plati daca te-ai duce la coafor ca sa ti se aranjeze parul.

9 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Uita-te la copiii de la 402 la episodul cu testul de vedere. Observa diferenta de atitudine intre Jessie si Vinnie.

| acinorev a răspuns:

Poarta haine sic si fa-ti o coafura tare. Daca esti fata, macheaza-te. Daca esti baiat, ori tepi ori intr-o parte (parul).

| Handrei a răspuns:

Simplu.nu-i baga in seama. daca cineva insista spune-i ca nimeni nu trebuie sa fie si nimeni nu e perfect.toti avem defecte.de ce rad de tine? lor ce le place la o ciocolata? ambalajul? inseamna ca sunt retardati, desfac ciocolata de ambalaj, o arunca si mananca ambalajul.deci n-are rost sa-i iei in seama.sau incearca lentile de contact.alea nu se vad numai ca sunt cam scumpe.depinde.intreaba la oftalmolog

| MsGringer a răspuns:

Pune-ti lentile de contact.Nu costa mult.1 mil

| KamaSutra a răspuns:

Nui baga in seama.Prefate ca nu-i auzi.Asa se vor plictisi si nu se vor mai lua de tine.

| BhaaaXa a răspuns:

Buna!
Nu esti singura persoana care poarta ochelari pe lumea asta.
Asa ca nu da importanta celor din jur care rad de tine.
Nici o minune nu tine mai mult de 3 zile, asa ca se vor plictisi pana la urma sa mai rada de tine, asta doar daca nu le dai importanta.
funda?batting eyelashes

| elievonc a răspuns:

Adapteaza-ti stilul conform cu ceea ce se poarta si nu baga in seama toate prostiile ca rad toti cretinii. tine minte:"cine rade, de el rade!"

| TheLittleButterfly a răspuns:

Mereu va exista cineva care va rade de un anumit lucru pe care il porti sau pe care trebuie sa il porti, dar tu trebuie sa ii ignori pentru ca sanatatea e mai presus decat comentariile cuiva. Daca ai bani, ti-ai putea schimba ochelarii cu unii care, stiu si eu, arata mai bine ( asta daca este cazul) sau ai putea sa porti niste accesorii care ies in evidenta si care distrag atentia de la ochelari. Vezi tu ce faci big grin

| maya_9227 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa nu ii bagi in seama, oricum nu inteleg care e faza o doar o problema pe care trebuie sa o rezolvi...chiar crezi ca lor le pasa ce porti tu? nu insa le place sa te enerveze nu le mai da satisfactie si o sa fie bine, daca vad ca insultele si tachinarile lor nu te ating nu cred ca vor mai contiuna, asta e sfatul meu!