| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa devin o cantareata, pentru ca acum sunt la cor siam o chitara?

3 răspunsuri:
| oanamaria a răspuns:

Bunahappy. voi incerca sa iti raspund la intrebare intrucat sunt din familie de muzicieni...as fi vrut sa stiu si cati ani ai... daca esti in ciclu gimnazial ai putea urma un liceu de muzica iar mai apoi Conservatorul daca vrei sa studiezi in acest domeniu.De asemenea poti incerca sa afli daca au loc auditii pentru artisti, interpreti, sa incerci sa te afirmi cu ajutorul profesorilor care te pot inscrie la concursuri si olimpiade la muzica, sau poti participa la concursuri pe cont propriu, gen megastar.succes in continuarehappy

| Aurelia a răspuns:

Daca esti la cor, inseamna ca ai talent muzical, deci ai sanse sa devii cantareata, mai ales daca asta iti doresti! Tot ce trebuie sa faci este sa exersezi zi de zi, astfel vei reusi sa ai experienta in domeniul muzicii si mari sanse sa-ti implinesti visul. Succes!

| danutzsan a răspuns:

Inscriete la o scoala populara de arta si ia lectii de canto. Bafta!