| Ioana200315 a întrebat:

Deci...eu vreau sa devin cantareata! Cum fac?
Adica..merg la pian, la chitara la cor dar cand eram in clasele I-IV si cantam in fata la dna. inv. nu spunea NIMIC absolut nimic!

Răspuns Câştigător
| JessicaStefana a răspuns:

Trebuie să știi să cânți, iar dacă știi, trebuie să te remarci. Acest lucru poți să îl faci punând un video pe YouTube...sau îți faci un site cu povestea ta și acolo poți posta mai multe înregistrări cântând. Succes

| Ioana200315 explică (pentru JessicaStefana):

Imi dai un site unde pot sa imi fac unul? Apropo imi dai un ex?

2 răspunsuri:
| Edward123 a răspuns:

Pfff...Ca sa ajungi cantareata iti trebuie o sumedenie de calitati si atu-uri!
Talent,ambitie,frumusete, tupeu, sa nu bagi in seama ce spun altii, spirit de invingator, etc.
Ca sa nu mai vorbim de factorul principal BANII.Da, surprinzator, dar ca sa te lansezi pe piata muzicala din RO, iti trebuiesc multi bani, pentru. compozitia unei piese care sa presupunem ca va devenii hit (3-5 mii de euro), pentru. videoclip (10 mii de euro), la inceput va trebui sa platesti tu sa mergi la emisiuni sa te promovezi acolo variaza in functie de emisiunea la care vrei sa mergi.+ vreo 6, 7-10 ani de experienta pe scena...deci e greu, daca ai cel putin jumatate din aceste caracteristici si BANI, eu zic sa te apuci de scoala.
Referitor la studii, de preferat ar fi sa faci pian si canto.