| Ruines a întrebat:

Ce profil la liceu imi recomandati daca: nu vreau sa se dea bacul la mate, fizica, chimie! Ma pricep foarte bine la engleza. Ceva cu multa engleza, dar putina franceza...Si cu ce medie se intra?

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Filologie.

| MikD a răspuns:

Ai putea incerca filologie bilingv engleza. Te scuteste de bacul la mate, chimie si fizica iar cu franceza nu o sa te streseze prea mult. Media de admitere variaza in functie de oras si liceu. Ai putea sa te uiti pe internet la mediile de admitere in liceele din orasul tau.

Răspuns utilizator avertizat