| anonim_4396 a întrebat:

Ce puteţi spune despre un text scris cu mâna şi despre un text scris la calculator?

4 răspunsuri:
| LaRiiuU a răspuns:

Pai textul scris cu mana are avantajul de persoana care va citi textul iti va pretui litera. In ziua de azi e mai modern sa scrii la calculator, dar depinde pentru cine-i textul. Daca este pentru scoala sau ceva asemanator este preferibil la calculator. Dar daca este pentru o persoana draga e mai bine un text scris la mana pentru ca isi va da seama ca ti-ai dedicat putin timp pentru el/ea

| GoBackInFuture a răspuns:

Ca scrisul la calculator e mult mai comod si mai rapid decat scrisul de mana, care in ultima vreme incepe sa fie din ce in ce mai putin utilizat, pentru ca scrisul la calculator are mai multe avantaje. In primul rand, mult mai rapid decat cel de mana, 2-este mai caligrafic decat cel de mana si 3- este mai eficient.

| karinacika a răspuns:

Ce avantaje are scrisul de mână?

| Elleyes a răspuns:

Scrisul la calculator e mai caligrafic.Dar daca tie ti se pare ca arata imi bine scrisul de mana e ok.