| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac?crying Astazi tata mi-a sp daca as avea ceva impotriva daca mama ar pleca in strainatate la munca! Mai demult le-am sp daca unu dintre ei vor pleca la munca in strainatate ori ma sinucid, plec de acasa sau niciodata nu voi mai vb cu ei. Astazi tata a zis ca vom avea un trai mai bun, nu ma intereseaza ne descurcam bine si acum, dar mi-a zis ca pretentiile mele si ale surorii mele au crescut numai poate sa ne tina pe amandoua in facultate si sa ne dea banii mereu de cheltuit sa ne luam haine si tot felul de porcarii sad. Ce sa fac fara mama nu pot sta. Eu am aproape 19 ani si sora mea 22. Un sfat? sa accept ca mama sa plecesad? Oricum as vorbi cu ea in fiecare seara pe mess.sad

Răspuns Câştigător
| ilovemilka a răspuns:

Si mama mea e plecata, eu am 14 ani, si e mai greu prima data cand pleaca apoi incetul cu incetul vei vedea ca este bine. Oricum tot pentru voi pleaca pentru a va intretine si pentru a va oferi un trai mai bun, caci in Romania nu se poate traioh go on.Si daca vorbesti cu ea pe mess e bine, o poti vedea si ea te poate vedea pe tine.

| cherrybomb a răspuns (pentru ilovemilka):

Imi e greu sadnumai cand ma gandesc ca mama va plecasad. dar o sa ma obisnuiescsad asta este decat sa stea in Romania pe un salariu de nimic mai bine pleaca. verisoara mea e plecata si catiga 1000 de euro pe luna. si asa au inceput sa plece majoritatea rudelor mele. dar mama e mamasad

4 răspunsuri:
| ilovemilka a răspuns:

Cat mai multa lume incearca sa plece de aici.

| ChuChu a răspuns:

Buna! Stiu ca va fi greu, dar mama ta o face si pentru tine si pentru sora ta.Si cum ai zis o sa vorbiti zilnic pe mess poate va vedeti si pe camera web si o sa fie bine. Sper ca te-am ajutat...

| George_5321 a răspuns:

Si eu sun in aceiasi situatie acum si chiar nu stiu ce sa fac.