| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! :*
Am o mica problema. Maine voi pleca la mare cu sora mea. Mama, tata si bunica trebuie sa ne dea bani separat la aman2. De dimineata am auzit-o pe mama vorbind la telefon cu bunica mea. II spunea sa ne dea la amandoua 100 dolari si apoi cand eu nu vad sa ii dea la sora mea inca 200 de dolari. Mereu bunica i-a dat la sora mea mai mult doar pentru ca e mai mare dar nu mi se pare deloc corect. Daca ii spun surorii mele ca nu ii corect incepe sa imi zica ca ea ii mai mare si ca are mai multe nevoi etc...
Cum as putea sa rezolv situatia? Ce sa ii spun mamei mele pentru a ne da aceeasi suma la aman2? Funda.
P. S.: scuzati greselile happy

2 răspunsuri:
| eeeeeeeeee a răspuns:

Da cati ani ai? poate raspunsul e in raspunsul asta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai spune-i de exemplu:mami da-ne egal banii daca nu, as vrea sa stii ca eu ma simt prost cand faci asta(sa ii dai surorii mele mai mult)parctic asta inseamna ca pe ea o iubesti mai mult nu ca ea e mai mare. sper ca ti-am fost de ajut-o!:*:*:* te pup, bafta, si distractie placuta la mare