| Rosana a întrebat:

ce sa fac daca nu-mi place sportul

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pentru scoala poti sa-ti iei scutire.
Dar sportul este foarte bun, ajuta la conditia ta fizica, la starea de sanatate!
Deci..mai gandeste-te!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se spune ca nu iti place, se spune ca ti e lene sa il practici

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Buna!
Vad ca toti zic de scutire, DA, este una dintre variante.Dar daca tie nu iti place sportul ...noi practic nu avem ce face! Dar totusi iti dau cateva sfaturi:
1)Ia-ti scutire
2)Eu zic sa practici un sport, pana o sa te acomodezi, sau daca nu.Fa prin casa exercitii sportive(genoflexiuni, nu neaparat.ce vrei tu incearcasa faci spagatul)
3)Spune-i domnlui/doamnei tale de sport scurt si la obiect "Nu-mi place sportul.va rog sa ma scuzati dar eu nu il pot face.nu imi place, si nu pot! SUCCES @Dar iti zic ceva, sportul ajuta foarte mult, sa nu te ingrasiii.Sau daca e sa fi gras, te ajuta sa slabesti..la foarte multe si la fizicul tau! SUCCES TOTUSI!

| XBluee12 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si ia-ti scutire pe tot anul happy Bafta!
Fundaa?

| Rosana explică:

Multumesc pentru sfaturi!