| BalonassDeSapun a întrebat:

Pentru cei carora le place sportul, de ce va place?

6 răspunsuri:
| dragos161 a răspuns:

Pentru ca sportul este benefic sanatatii, te ajuta sa cunosti noi persoane, este distractiv, iti consumi energia si furia din corp

| alin334 a răspuns:

Tea juta sa ai o viata sanatoasa, pentru aspect. si distractie!

| WhiskyandCoke a răspuns:

Pentru unii sportul este refugiu (alergatul, gimnastica, patinaj, dans), il considera un mijloc prin care se elibereaza, reusind sa se concentreze doar pe ceea ce fac; astfel se pot detasa de probleme, facand ce le place si ce le capteaza atentia si concentrarea. Prin box, carate (sport mai agresiv), te eliberezi de stres fie imaginandu'ti pe cineva in locul sacului de box, sau pur si simplu prin faptul ca il poti lovi cu toata puterea, fara frica, ca va da inapoi. Pentru altii sportul reprezinta un mod de a socializa, a cunoaste persoane noi, cu care stiu ca au cel putin un lucru in comun, si au ocazia de lucru in ecipa (volei, basket etc.). Bineinteles, sportul te mentine tanar, te face sa te simti viu, si te mentine in forma, deci poate fi privit ca un bun prieten. happy

| JhonnyDepp a răspuns:

Pentru ca sportul inseamna viata pur si simplu!

| AlexxoDany a răspuns:

Pentru ca sportul te face in primul rand fericit, te elibereaza de stres, te face sa te simti liber si ar mai fi 1000 de argumente.