| love9991 a întrebat:

Ce sa fac daca pe fostul iubit l-am mintit inlegatura cu ani mei iar acuma cred ca inca mai este suparat cum sa il impac si sa fiu din nou cu el, mie inca mai implace de el si vreau sa stau din nou cu el?

3 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu nu prea înţeleg de ce l-ai minţit. Adică dragostea nu are vârstă, cum s-ar zice, şi ar fi trebuit să te accepte aşa cum eşti. E normal să fie supărat, e ceva important totuşi. Explică-i situaţia (de ce ai făcut-o şi altele) că nu ai ce altceva să faci. Şi să-i ceri scuze, evident.

| adry2001 a răspuns:

Dar de ce l-ai mintit? te-ai gandit ca poate te iubeste foarte mult, iar tu, pentru ca l-ai mintit l-ai ranit? si totusi chiar in legatura cu anii? dragostea nu are varsta, iar daca te-ar fi iubit cu adevarat, ar fi fost cu tine chiar daca ti-ar fi stiut varsta. Acum probabil nu mai ai ce sa faci, deoarece el crede ca o sa-l mai minti si poate tu zici acum ca nu, dar cine stie in viitor, si cu siguranta nu mai vrea sa sufere iar.

| AleAlexutza18 a răspuns:

Daca chiar te iubeste, te va intelege de ce ai facut acest lucru...