| XatomisX a întrebat:

Ce sa folosesc sa nu se mai ingrasa parul? adica m-am spalat ieri azi e asa si asa iar maine trebuie iar spalat si arata ca dupa 1 saptamana nespalat mi se pare foarte des 1 zis da o 1 nu sa ma spal e prea des straight face si plus ca nu are nici volum daca se ingrasa straight face ce sa folosesc?

4 răspunsuri:
| Lydia28 a răspuns:

Ai o secretie mare de sebum, si daca folosesti sampoane pentru par gras, el se va face si mai gras(adica se usuca prea tare pielea de la sampon si apoi secreta foarte mult pentru a recupera) Parerea mea este sa folosesti pe perioada lunga sampon pentru par normal. Eu folosesc Head&Shouders pentru par normal (aveam aceeasi problema) Acum e mai binisor s-a mai largit perioada dintre spalari. Sper ca ti-a fost de folos!

| XatomisX explică (pentru Lydia28):

De 4 luni tot folosesc un sampon normal unul de la farmacie chiar e adevarat cand am folosit anti ingrasare sa uscat tare scalpul mai bine mai uns decat uscat

| Lydia28 a răspuns (pentru XatomisX):

Ai putea sa nu-l mai piepteni decat o data pe zi, sa nu dormi noaptea cu ceva pe cap, s-ar putea sa ajute! Sa nu stai cu mainile prin par toata ziua cum fac eu, si ca sa scap de ticul asta, imi fac un coc si nu mai am treaba cu el cat e ziua de lunga!

| XatomisX explică (pentru Lydia28):

Eu am treaba ca e scurt de 18 cm nici codita nu prea iese laughing