| Pisiii :x a întrebat:

Ce sa scriu intr-un jurnal? Adica nu ceva de genul "draga jurnalulue" etc. Ce idei aveti?

12 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

TOT ce-ti trece prin cap. E jurnalul tau, nu ai nicio restrictie, asa ca scrie absolut tot ce vrei! happy
Pe langa ce vei scrie tu pe-acolo poti sa mai desenezi cate ceva, sa lipesti imagini... Lasa-ti doar imaginatia sa te ghideze!hee hee

| LoveMusic a răspuns:

Păi începi sus în colţul din dreapta să scrii data zilei în care scrii. Apoi la mijlocul paginii sus scrii titlul şi mai jos, ce ţi-sa întâmplat în ziua respectivă şi ce sentimente ai avut, cum ar fi: "M-am supărat pe "X", prietena mea deoarece m-a bârfit pe la spate şi o prietenă nu face asta. Să uit asta? Dar.cum?!" sau "Astăzi a fost cea mai frumoasă zi din viaţa mea: am cunoscut oameni pe cinste, m-am distrat, am râs, am dansat şi din nou m-am distrat. A fost cool şi mai vreauuu.Deabea aştept următoarea zi de petrecere. M-am simţit atât de plină de mine, nu m-am considerat un fals printre diamante" happy Şi aşa everyday.Mult succes!

| DennyxD a răspuns:

Ai putea sa te descri la inceput...de ex:Sallutix! Ma numesc(cum te numesti). Prietenii imi spun(...). Sunt o persoana sociabila, inteligenta, etc.Nu imi plac persaonele barfitoare, fake-urile s.a.Imi place sa ma plimb, sa citesc s. a. m. d. Cam atat despre mine. Aaa. vreau sa iti mai spun ceva; stiu ca te interseaza; inca putin; ink un pic; gata: parolling on the floor :*

o fundita pls?blushing

| Butsilee a răspuns:

Pur si simplu zici: data 14. 14. 2010 am l`am vazut p x care mi-a zis buna ...sau azi m`am simtit nu stiu cum sau azi a fost o intamplare ciudata.Practic zici ce s`a intamplat in ziua aiahappy Sper ca te-am putut ajuta happy

| Butsilee a răspuns:

Trebuie sa fi cat mai creativa cand vine vorba de compus:X adica nu trebuie sa scrii perfect ca la ora de roamna; scrii ca pe mess:X scrii cu cuvintele tale, gandurile care iti trec prin cap:X absolut tot asta`i frumusetea jurnalului :X

| larrii a răspuns:

Pai poti incepe oricum ...eu pun data si ziua big grin si apoi scriu de exemplu :" Pfoai ce am patit azi... " laughing big grin

| Sofffie a răspuns:

Pai da.secrete, ce ai facut zi de zi, vise, ce ai vrea sa se intample, tot felul de chestii. Nu neaparat din astea, daca vrei poti scrie amintiri poti desena, sau cum faceam eu gaseam biletele baietilor din clasa in care vorbeau in ore si le lipeam prin jurnal.

| emanuelf a răspuns:

Jurnalul este personal. E bine sa scrii ceea ce simti si in felul in care te exprimi tu. Chiar daca la inceput te exprimi, dupa parerea ta, mai naspa... cu timpul te vei perfectiona. Ideea e ca, e inutil sa-ti dam sugestii... e Personal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

draga jurnalule
in jurnalul tau it trebui sa scrii numai si numai despre viata ta personala adica pana la urma si viata ta este un urnal

| pikachuPIKA a răspuns:

Poii. La inceput descrie-te putin pe tine. Intr-un jurnal iti poti scrie secretele. Poti sa spui ce ti s-a intapamplat, poti desena, scrie o melodie inventata de tine laughing, poti lipi anumite chesti. In juranul tau poate fi oricewinking, acolo trebuie sa fie lumea tawinking. Sper ca te-am ajutatwinking :*.

| Rebecacookie a răspuns:

Nu știu sigur..Eu,dacă as avea un jurnal, as pune poze, as desena, as descrie(poți sa scrii text mic despre chestii pe care nu le știi)(poți lua și carton colorat sa faci asta), ai mai putea sa faci poze la aproape tot ce faci și sa descrii, mai poți sa vb despre chestiile/pers/lucrurile tale preferate. Eu nu mai am alte idei.M-am grăbit sa scriu acest mesaj pentru ca aveam 5% din aceea s-ar putea sa am greșeli de scriere

| Ana_Anca_1986 a răspuns:

Scrie un test 1 te yubesc 2 te urasc 3 te ador 4 esti draguta 5 esti frumoasa 6 nu te suport 7 esti cea-mai urata