| Annyya a întrebat:

Ce se gaseste in Japonia, dar nu si in alta tara? Tot ce imi vine in minte sunt anime-urile.

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Suc din placenta
Sunt multe lucruri originare din Japonia dar luate si dezvoltate/adaugate in alte tari. ( de exemplu sushi,ninja,kimono, ramen etc)

| Vvistula a răspuns:

Sumo si Samuraii

| corbulalbrosu a răspuns:

Gheisele.

| mihai69 a răspuns:

Anime sunt cam peste tot acum, de când le-au scos ei și lumea le îndrăgește așa mult.
Dar nu vei găsi muntele Fiji, sepuku, samurai, sake, gheișe, sushi, orașe bombardate cu bomba atomică etc. decât la ei, în Japonia...

| T0T a răspuns:

Lycoris radiata unii ii spun floarea iadului:

https://www.google.ro/......ps?/search

Ma rog cam orice lucru se gaseste in mai multe tari. Si anime-urile. Unele sunt din UK./

| SkyPilot a răspuns:

Sake happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi albastru
Vreau şi euuu sad