| user45333 a întrebat:

Ce se intampla daca incalci o promisiune in fata constintei(adica am promis eu ceva uitanduma in oglinda cu mana la piept si nu m-am tinut), dar nu am jurat, si nu am promis nimic! ce se intampla daca am incalcat-o?

2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Probababil vei avea doar mustrari de constiinta. Pacat este sa te juri pe ceva sau pe cineva. Incearca sa nu te mai juri decat daca stii sigur ca-ti vei putea tine juramantul.

| Bitter a răspuns:

Poate o sa-ti para rau ca nu te-ai tinut de ea, in rest nimic.