| AndreiVladau20789 a întrebat:

Am și eu o întrebare. I-am făcut o promisiune lui Dumnezeu... Aceasta promisiune consta în faptul ca voi face păcatul Malahiei mai rar deoarece știu ca este ceva rău să faci asta. Mai exact odată la o săptămână am promis. Din nefericire nu m-am ținut de promisiune și am incalcat-o. Cum pot sa fac sa ma ierte Dumnezeu? Adică vreau de acum sa ma țin cu orice preț de promisiune. Ma simt pierdutsad

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Uite,sa-ti spun ceva, nu promite nimic daca nu esti in stare sa faci chestia aia.
1: Daca tu crezi ca singurul tau pacat e masturbarea, atunci ii grav.
2: Daca sti ce ai gresit si ai dorinta de schimbare sau sa ai macar o urma de regret, te iarta.
3: Esti pierdut in momentul in care omori, violezi, distrugi, nu de la o laba.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce spanac ai scris malahia cu litere mari? E vreun personaj atat de important?

si... loooool crezi ca e vrei diferenta si crezi ca ii pasa cuiva daca freci maimuta de 2 ori pe saptamana sau de 2 ori pe zi?

loool

| Violleta2022 a răspuns:

Taie-l si arunca-l, indepartand ispita din calea ta! In felul asta nu mai poti sa fii slab si sa mai pacatuiesti vreodata!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e bine sa glumesti cu asta, sunt destui idioti care chiar au facut asta. Ma refer la fanatici religiosi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu-ti fa probleme, idiotii se autoelimina singuri, ramanand doar cei normali si sanatosi, care fac copii sanatosi cu gene sanatoase.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cu atat mai mult ar fi indicat sa si-o taie. Macar ar fi cu 1 retardat mai putin pe planeta. Daca as putea, i-as inmana chiar eu scula necesara sa-si efectueze operatia de extirpare. rolling on the floor

| UnBroken2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu nu as putea face asa ceva laughing. Doar gandul la ce va face ma face pe mine sa spun " AUUUUUUU" rolling on the floor

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Frica neintemeiata. Daca nu e in stare sa-si gaseasca o femeie nu e capabil sa puna mana nici pe cutit.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu cred ca are pana in 18 ani asa ca mentalitatea limitata il face de cateva ori mai periculos pentru el insusi.

| UnBroken2016 a răspuns:

Stai linistit. Daca chiar exista Dumnezeu, nu da el 2 bani pe unu care violeaza o femeie(sau alte mii de chestii nenorocite ) daramite ca ti-o freci tu de "n" ori pe zi sau ora.

| MiruD a răspuns:

Adolescenta este o perioada mai dificila. Caută alte activități. Ce vârstă ai?

| al9264 a răspuns:

In ultimele 10 milenii au avut loc 15000 de razboaie si toate s-au terminat cu o nemultumire care a condus la alta problema. Miliarde de oameni sunt depresivi in 2016. Africanii mor cu zile. Dumnezeu e cam grandios chiar si pentru planeta noastra. Cu alte cuvinte, crezi ca Dumnezeu isi permite sa ii pese de puţa ta?

| Steam321 a răspuns:

Cine mai e si Dumnezeu el nu există

| William1000 a răspuns (pentru Steam321):

Nu vreau sa ma cert cu tine, dar nimeni nu a vazut ca sa spuna ca exista sau nuexista. Dar nimeni nu a dovedit faptul castiinta ar fi aia care are drepate. Dupa parerea mea nu cred ca totul functioneaza atat de bine in univers incat sa nu existe undirijor.

| KlibrDM a răspuns:

Oamenii mai pot fi manipulati astfel?

| William1000 a răspuns (pentru KlibrDM):

Nu suntem manipulati! Oamenii nu puteau crede cu una cu doua in trecut decat daca vedeau! S-a dovedit de nenumarate ori existenta divinitatii, dar cei care cred doar in legile fizicii au dreptul la propriile decizii. Dar am o intrebare pentru toti ateii: De unde stiti ca stiinta nu este cea care greseste? Adica a-ti vazut un mar cazand din copac. Da! Respecta legea gravitatiei, dar de unde stiti ca nu este controlata de ceva?

| fghjklkj a răspuns:

Iti spun eu cum sa faci.
Sa numai crezi in raspunsul inventat pentru intrebarile fara raspuns sau care n-aveau raspuns inainte sa se dovedeasca stiintific.

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Il aduci in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3