| ymary a întrebat:

Ce sfaturi imi dati? Ceas putea facesa devin mai tupeista..sunt mult prea timida. Funda happy

5 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

În primul rând cred că ar trebui să înveţi să scrii.

| ymary explică (pentru SuneteDeChitara):

Imi pare rau ca am scris gresit, dar sunt pe telefon si e cam aiurea tastatura asta. Crede-ma, stiu sa scriu foarte bine!winking

| LittleBugsBunny a răspuns:

Inscriete in proiecte extrascolare unde sa comunici cel mai bine iti infrangi timiditate comunciand iesind in lume ca nu te musca nimeni uita-te in jur sunt atatia care gresesc si nu patesc nimic tu de ce ai pati? succes

| LolyKissYou a răspuns:

Urmareste Gossip Girl laughing serios. chiar sunt tupeiste fetele de acolo si fa exercitii in fata oglinzii. Gandeste-te ca vorbesti de exemplu cu un baiat si mai gandeste-te ca nu pierzi nimic daca iti exprimi punctul de vedere, nu fi timida, spune ce ai de zis tot timpul. fara sa-ti pese ce vor zice ceilalti big grin

| JustMeKidda a răspuns:

Decii..Si eu am fost asa si am reusit sa trec peste asta cu ajutorul pietenilor. Pierzi multe daca esti timida, apoi v-ei regreta peste un timp ca esti asa.
De exemplu:Baiatul de care iti place este in ultimul an si tu ai vrea sa-i spui ce simti dar esti prea timida sa ii spui. Apoi vei regreta ca nu ai facut asta!
Desprinde-te! Fa un lucru de care iti este frica si tine-le piept persoanelor de care iti este frica!
Aper ca te-am ajutat!happyPupici!:*:*:*