| Mateo10 a întrebat:

Ce simti daca ai cancer la gat de la tigari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Dupa cum iti incepi mesajele, cu "Yo", probabil ca nu esti prea batran, ca sa zic asa. Si te ingrijoreaza cancerul la gat de la tigari? Pe bune? Cati ani ai? Cat fumezi pe zi? De cat timp?

| Taduic a răspuns (pentru Radu284):

El cauta o rezolvare domnu nefumator, nu o morala. Normal ca il ingrijoreaza cancerul in general, oricine ar trebui sa fie ingrijorat de acest aspect. Si tu poti avea cancer (nu neaparat la gat).

| Radu284 a răspuns (pentru Taduic):

In primul rand ca nu sunt nefumator. In al doilea rand, ce rezolvare cauta?
In al 3-lea rand, a fost foarte specific cu intrebarea, se referea strict la cancer la gat cauzat de tigari.
Si, in cele din urma, nu, nu trebuie sa fi ingrijorat ca ai cancer, decat daca ai motive temeinice sa crezi acest lucru.

| Taduic a răspuns (pentru Radu284):

Tu te constientizezi ceea spui "nu trebuie sa fi ingrijorat ca ai cancer"? Da, medical vorbind nu e bine sa te ingrijorezi, dar daca stai putin sa te gandesti foarte putine persoane scap de cancer. Nu mai suntem Daci, nu vrem sa murim.

| Radu284 a răspuns (pentru Taduic):

Si cum exact te ajuta faptul ca te ingrijorezi? Te vindeca cumva de cancer ingrijoratul, sau ce?

| Taduic a răspuns (pentru Radu284):

Presupun ca nu ai trecut prin foarte multe emotii la viata ta.

| Radu284 a răspuns (pentru Taduic):

Presupui gresit. Presupunand ca tu ai trecut pron foarte multe emotii, cu ce exact te-a ajutat faptul ca te ingrijorezi? A, ca te stresezi, si asta poate produce o gramada de boli. Si asta e cumva bine?

| Taduic a răspuns (pentru Radu284):

E usor sa gandesti teoretic.

| Radu284 a răspuns (pentru Taduic):

Aici nue vorba de teorie. Tu nu zici "din nefericire, multi oameni sunt ingrijorati de cancer". Tu RECOMANZI oamenilor sa fie ingrijorati. Ceea ce ghici ce, nu e bine.

| Taduic a răspuns (pentru Radu284):

Daca crezi ca ai avea o boala, nu te-ai ingrijora sa o tratezi sau sa-i aflii macar simptomele? Gandeste cu mintea deschisa.

| Radu284 a răspuns (pentru Taduic):

Daca as avea motive temeinice sa cred ca am o boala, da.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, in primul rand nimeni nu-ti poate da un diagnostic ca asta! Degeaba iti da cineva o lista cu simptome, du-te la medic daca ai ajuns sa intrebi asa ceva, cine stie ce probleme ai. Nu mai pierde timpul aici.

| Taduic a răspuns:

Nu am avut cancer, insa stiu ca ti se umfla gatul si te ustura laringele/esofagul (le spun pe ambele pentru ca sunt uni fumatori ca inghit fumul, nu il trag in plamani).