| Patry908 a întrebat:

Ce solutie impotriva cosurilor as putea folosi?

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Incerca masti naturale.

Masti cu argila

Mastile cu argila sunt bune, pentru ca aceasta absoarbe mizeria si bacteriile. Pot fi cumparate de la majoritatea farmaciilor, la un pret destul de mic. Argila ajuta la curatarea in profunzime a porilor si la indepartarea celulelor moarte, astfel incat vei evita eruptiile de cosuri si excesul de sebum.

Masti cu citrice

In mod surprinzator, citricele precum lamaia, papaya sau ananasul pot fi folosite pentru exfolierea si curatarea usoara a fetei. Acestea contin acid citric si sucul lor poate fi pus direct pe piele, multe dintre elementele pe care le contine gasindu-se si in produsele cosmetice. Totusi, ele nu repara nimic din problema pe care o are glanda, in profunzimea pielii, asa ca mastile trebuie aplicate periodic.

| lVlad a răspuns:

Skinoren
Zineryt
Eritroacnol etc...
CEL MAI IMPORTANT este sa fii curat in permanenta! adica sa te spelide 2-3 ori pe zi.

Acu 5 zile si eu aveam fata plima de cosuri, si am luat de la farmacie eritroacnol(8 lei). Acu sunt din nou gagicarsmugsmug