| Johnny25 a întrebat:

O soluție eficientă împotriva coșurilor?

4 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Hello.Pai in primul rand cumpara un gel de curatare a fetei, cei de la Nivea au, si sunt la preturi accesibile iar unele chiar isi fac treaba si sunt special concepute pentru ten cu probleme.Mai sunt si cele de la bioderma dar astea sunt putin mai scumpe, dar rezultate sunt super.(daca intrebi in farmacii de gel de curatare a fetei de la bioderma, stiu ele ce sa iti dea?) Pasul asta cu spalatul fetei e unul din cele mai importante fie ca esti baiat sau fata e bine sa ai macar un gel de curatare a fetei in casa. Apoi ceva ce recomand 100%, sunt mastile cu argila de la Gerovital, daca faci o masca in fiecare seara, in 2-3 luni scapi de cosuri, 100%, toata lumea le lauda si poti sa le cumperi la bucata din farmacii (costa un leu si ceva) sau si la cutie (din DM sau tot de la farmacie si e in jur de 15 lei cutia cu 10 plicuri.)Astea sunt esentiale din punctul meu de vedere, poti sa mai adaugi si un toner daca simti nevoia.Cam astea sunt sfaturile mele, testate de mine, si care iti promit ca functioneaza.Cat despre spirt, nu recomand sa pui asa ceva pe fata.Nu asta e rolul spirtilui.
P.S. Cauta in farmacii crema Eritroacnol crema speciala pentru cosuri, te scapa de cosuri intr-o saptamana, la fel testata de mine.Costa 10 lei.Bafta?

| andreeabobo a răspuns:

Ulei de arbore de ceai!

| Mirela0876 a răspuns:

Te poți da cu spirt pentru a le usca, dar nu abuza pentru că acesta usucă și pielea.Sau poți face infuzii de musetel

| Stefaniaioana a răspuns:

Hei. Si eu am avut problema cu cosurile. Crede-ma nu te ajuta produsele de la gerovital...parerea mea. Eu mi am luat zineryt, si mi-a trecut intr-un timp foarte scurt. E pe baza de solutie, dupa ce te dai cu el sa folosesti o crema hidratanta, pentru ca usuca. Bafta!