| Anonim_8428 a întrebat:

Ce status as putea pune ca sa-l doara sa simta prietenul(el a vb cu o prietena de mine cam de rau, indiferent)ajutati`ma...va rog, mersi

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

-Cine te face sa plangi nu-ti merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi

-Poate ca pentru lume esti o singura persona, dar pentru o anumita persoana, esti intreaga lume

-Sfaturile bune sunt cele mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv sa nu le oferi

?[Iar cand se intampla sa imi fie rau Esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc Si uite de-asta te iubesc]"

Team iubit insa totul este scrum Nu poti schimba nimic e prea tarziu acumhappy

Speranta n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul ti.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Si.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Se spune ca iubesti o data in viata, o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi
Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand

Baieti ca tine gasesc peste tot, poti sa pleci... Ma doare`n cot hai bye`bye... Ramai cu bine. Vezi ca intreaba c****le de tine [:-x][:-:]

eu pot sa am o lume intreaga la degetu` miCc… dar tie curvo un alt deget iti dedic [ __|__ ] •" (e pentru prietena)

| haYsa a răspuns:

laughing...
Nu pui, clar.
Daca vrei sa'l "doara" comporta'te ca si cum e ultimul lucru care conteaza.
Iesi cu prietenii la plimbari si raspunde'i foarte rar/scurt/la obiect atat pe mess cat si la telefon.
Cat despre status... Niciodata sa nu fie un status cu mesaj catre cineva... e scarbos.
Pune o fraza care'ti place, gen eu in ultima saptamana in care am intrat am avut urmatoarele statusuri: "Bombing for peace is like fuckin' for virginity/swag/man, I want to eat an Apple/how do you see it?"
Sau... pupa'l in cur in continuare, pune statusuri de suferinta cu mesaj direct spre el si o sa ajungeti departe>big grin