| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog!(m-am intilnit cu un baiat un an si ceva.totul a fost frumos, dar m-a inselat. intotdeauna cind ma insela aflam, dar l-am iertat, l-am iubit prea mult. nu demult ne-am despartit, deoarece ma purtam indiferent cu el, pur si simplu nu am mai putut sa suport asa ceva. si el ma cauta, ne-am vazut si iarasi m-am purtat indiferent, eu doream ca el sa simta ceea ce simteam eu. el pe tot parcursul relatiei a fost indiferent, desi toti spuneau ca ma iubea. din pacate soarta a facut in asa fel ca el sa fie cautat de politie(trebuie sa fie inchis pe 3 ani) nici nu stiu ce sa fac. ajutati-ma va rog mult. vreau sa-l uit. acum imi este foarte greu pe suflet. sfatuiti-ma va rog ce as putea sa fac ca sa nu ma mai gindesc la el, ca sa nu ma doara asa mult sufletul. nu demult am aflat ca are deja prietena(dar nu o iubeste. multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Aduti aminte cum te facea sa suferi si spune-ti ca el nu merita dragostea ta.

| Ciresikaaa a răspuns:

Draga mea, este bine sa stii ca acel baiat nu te iubea cum il iubeai tu, si acum vrei sa-l uiti, este posibil daca nu te mai gandesti la el, daca iesi mai mult cu prietenii prin oras, povesteti cu familia ta, acum ca vine Craciunu poti sa stai mai mult in preajma parintilor si sa va intelegeti binewinking, mai poti asculta muzica vesela de ex: Stromae-alors on dance, si tot feluri de lucruri amuzante si dragute, eu iti urez bafta in continuare si sper sa-l uiti papa!

| lordsoper a răspuns:

Incerci sa nu te mai gandesti la el, incerci sa-l uiti, arunci orce obiect ceti aduce aminte de el.nul mai vizitezi

| MihaelliQue a răspuns:

Incerca sa te concentrezi pe lucruri mai frumoase, sa faci ce`ti place, iesi cu fetele la agatatsmugsau pur si simplu fa ceva ce`ti place. O sa vezi ca fiind concetrata pe ceva anume o sa ai mintea ocupata si n`o sa te mai gandesti atata de mult la el:*! Nu`ti zic acum ca o sa-l uiti.fiindca sa fim sinceri, nu uitam niciodata.Doar ne obisnuim! Iar el.vad ca te inseala, face parnaie, clar nu te merita! meriti cu siguranta ceva mai bun:*! Ai gtrija de tine>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti alt prieten mai bun.

| Fîţka a răspuns:

Nu te intrista tare ca viata continua,, se intimpla si mai ceva ca astea si nu trebuie sati pierzi capul,, te inteleg cati est greu dar incearca sa uiti,, sa ai vreo ocupatie la care sa te gindesti cel mai mult,, gandeste-te la viitor si traieste cu viitorul si nu cu trecutul,, nu ai sa schimbi nimic deacum din ceea ce s-a intamplat, asa cred ca a fost sa fie,, iate in miini si mergi mai departe...