| AnOnImUl321123 a întrebat:

Ce subiecte de discutie imi "recomandati" pentru a vorbi cu o fata pe care o plac? Ea are prieten dar inainte am vorbit, adica inca vorbesc cu ea (prin mesaje) si mi-a spus ca nu se intelege prea bine cu prietenul ei, iar asta, dupa parerea mea ar fi un avantaj pentru a o consola nu? tongue Ce subiecte de discutie as putea avea cu ea? O plac si as vrea sa fim impreuna dar nu stiu ce sa-i spun ca intr-un final sa ii spun daca as avea sanse sa fiu cu ea sau daca ma place si ea pe mine...
PS: Ne cunoastem de mai bine de 1 an (nu prea iesim pe-afara dar vorbim destul la telefon happy ).
Sfaturi ceva?
FUNDA

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa o convingi sa iesiti impreuna la o plimbare. In functie de raspunsul primiit si modul in care va reactiona iti vei da seama de felul in care sa procedezi in viitor.

| T0T a răspuns:

Vorbesti cu ea despre orice stii sau faci. Ii mai spui si niste vorbe dulci subtile la inceput. Daca stii sa fii subtil si eficient tintesti unde trebuie.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste in primul rand despre ea si despre lucrurile care ii plac ei. "Eu" este subiectul cel mai interesant pentru fiecare din noi. Iar daca vorbesti cu competenta despre ce ii place ei, implicit te va considera interesant, compatibil si interesat de ea. Fa-i complimente FOARTE SUBTILE. Nu pune nici un fel de presiune pe ea. Daca ii plac arta sau istoria ai putea sa o inviti la un muzeu, mai ales daca locuiesti in Bucuresti. Cauta orice pretext sa iesi cu ea, poarta-te frumos, ofera-i o floare. Multor fete le place teatrul. Dar... fara presiune, te refuza odata, mai astepti 2-3 saptamani pana la urmatoarea invitatie.