| GeaninaNicoleta a întrebat:

Ce tehnici de copiat sti (nu complicate) dar eficiente dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SweetRachel a răspuns:

Buna! Copiatul nu este solutia dar avand in vedere ca trebuie sa iti dau un raspunsur concret pentru ca am intrat pe aceasta intrebare...
Tehnici de copiat :

Cea mai simpla dar are cele mai multe riscuri.Aici conteaza de profesor/profesoara daca sta intr-un singur loc sau se plimba printre banci.In caz ca ai un coleg de treab acesta va tacea si poti sa ii spui si lui raspunsurile sau rezolvarile.Iei caietul si il pui sub fund (ai grija sa ai un plover de exemplu) si te uiti in el foarte simplu dar ai grija sa nu te uiti acolo intruna.
Sau poti baga copiutele in acel plover sau daca are si buzunare e si mai bine.
Sau daca porti cravata:
Ai nevoile de copiute, scoci s si o agrafa.Lipesti copiutele pe cealalta parte a cravatei (mai bine cu o agrafa deoarece daca te prinde profa ca umbli mereu la cravata va banui ceva asa ca le poti scoate inainte sa vina si sa te verifice.
Alta varianta foarte simpla ar fi aceasta: ai nevoie de un creion si o foaie de aceeasi culoare ca acel creion.Pur si simplu rasucesti hartia pe creion in asa fel incat sa nu se vada ca este alt strat.
Altu ar fi scrisul pe banca care nu ti-l recomand.
Sau scoti o foaie de matematica/dictando (conteaza de ce este testul si daca ai nevoie de ciorna) aceea foaie de fapt este cea cu copiute cu te prefaci de fapt ca o scoti de la mijlocul caietului.(raspunsurile se scriu pe spatele acesteia sau in interior, evident). Dupa ce iti termini testul pur si simplu acea foaie o bagi undeva unde sa nu se vada si scoti alta foaie goala pe care mazgalesti ceva acolo.Simplu si eficient.
Exista mult mai multe moduri de a copia dar, nu iti recomand sa le incerci pe cele enumerate mai sus sau altele deoarece nu este bine sa copiezi.Mai bine ai invata mai mult la acea materie si te-ai scoate cu o nota mare fiind constineta de nota ta.Nu te oblig sa ma asculti, faci ce crezi ca e mai bine.Dar te asigur ca o singura greseluta pe care o vei face copiiand, daca profesorul/profesoara este atent/a te va prinde si te vei scoate cu un 2/4 (conteaza cum te noteaza ei si de regulile acestora).
Succes la test si sper ca stii ceea ce e bine sa faci!

3 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Pe banca, daca poti sta picior peste picior pe papuc, mesaje/note salvate pe telefon, pix cu fituica, coleg de banca destept si darnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti bagi fituici in ciorapi, le lipesti pe talpa, le pui sub picior.
http://www.fituica.com

| teiubescmultdetot a răspuns:

Pe servetele, pe guma de sters, pe banca, pe ciorna etc. big grin