| emma_6707 a întrebat:

Ce va face sa zambiti cel mai mult?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un flirt nevinovat.

| monyk a răspuns:

Buna, surorile mele mai micute si persoana iubita.

| Rukhsandra a răspuns:

Prostia big grin

| Fifylici a răspuns:

Nepotica mea, este o scumpa

| Slavic a răspuns:

Buna! Sunt multe lucruri care imi dau aceasta stare. Eu sunt cu zambetul pe buze mai tot timpul, pentru ca imi place sa fiu o persoana cu simtul umorului si ador sa ma simt bine si sa ii fac pe cei din jurul meu sa fie binedispusi.

Faptul ca exista Dumnezeu, maretia Lui, puterea Lui si tot ceea ce tine de lucrurile sfinte imi provoaca cea mai mare bucurie in suflet si ma determina sa zabesc la fiecare pas!

Alte lucruri care ma fac sa zambesc sunt: persoanele din jurul meu meu pe care le iubesc si respect si toti oamenii buni, filmele de comedie, cartile bune din care am ce invata (in special cele ale parintelui Arsenie Boca, pe care le recomand cu draga inima), glumele de bun gust (mai ales cele spuse de cel mai bun tovaras al meu), minunata natura care ne inconjoara, muzica de buna calitate, si toate lucrurile care imi induc o stare de bine.

Si nu in ultimul rand tu, deoarece exista minim un zambet in fiecare conversatie a noastra sau cand ma gandesc la tine.

Asa cum afirma si Nicolae Iorga, vorba buna, zambetul si fapta binefacatoare sunt raze ale soarelui rasfrante in sufletul omului.

Iar in conceptia Ancai Daniela Hut un zambet pretuieste mai mult decat aurul, deoarece pentru a il oferi nu te costa nimic, in schimb in ochii celui ce il primeste valoreaza mult mai mult!

Fiti optimisti si zambiti in fiecare zi!

| T a răspuns:

Cine.Prietena mea/.

| gemeni6226 a răspuns:

Ma face sa zimbesc cel mai mult cand vad o familie fericita si unita cand parintii se iubesc si copiii se iubesc intre ei si isi iubesc si parintii pacea si iubirea in familie ma face sa zimbesc cel mai mult.Nu de mult am vazut un videoclip in care parintii dansau impreuna cu copiii lor si vizibil era o mare iubire si armonie intre ei.Ma mai face sa zimbesc cand vad dragostea oamenilor fata de anmale si ocrotirea animalelor si cand animalele vizibil sunt fericiti pentru acest lucru.