| deea2sabau a întrebat:

Ceva statusuri de genul,, te tratez cu indiferenta, dar te iubesc "

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

• Mobilu` pe silent. E?ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid , noaptea asta e speciala , nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu?in , sa uitam cum ne cheama ?i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea?a , ?i sa fiu mereu la fel de iubarea?a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata , m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc , privirile sunt atente ... pissy , pe tricou ?i-am lasat ni?te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-?i ?ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete , numai belele.
• Toata noapte n-am dormit , cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr?itul capitolului , începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata , fumând ?igarea la fereastra , de mâna un baiat ?i-o fata , îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând , dar nu rezist prea mult ... ?i eu plâng , te iau în bra?e ?i te strâng ... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar , cu bomba-n buzunar , cu stilul meu murdar , va *** în gura iar.
• Sunt patima?a ?i to?i baie?ii sa ma aibe-ar vrea , dar nu au ?ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta , ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa , nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via?a , via?a ma **** pe mine , suntem un cuplu fericit ?i ne sim?im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni ?i nimic , pentru mine tu e?ti tot , altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica , ?tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim , lasa coniacul sa curga , da-ne o ?igara ?i sa ne-amintim , de clipele care au fost ?i nu revin , lasa pe masa o scrumiera ?i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se ?terg u?or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat. ?ie î?i spuneam ca e?ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti . Îmi place cum te misti .
• Domnisoara te rog nu grabi pasu` , lasa bassu` sa te miste , începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti , si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti !
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng , n-ai sa mai vezi ca ma ascund . Sunt pur si simplu ceea ce sunt ! Si înca o data iert ... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe?te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe?te?".
• Odata de ma saru?i , toata via?a nu ma ui?i , cât e?ti tu de ?mecherit , ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde?te altfel pu?toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji ?i fara gânduri rele , toata lumea e pe caterinca ?i se vede.
• Am uitat ce ?i-am spus ?i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc , doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min?i. Cea mai rea dintre fetele cumin?i.
• N-are rost sa te prefaci. ?tim ca ne vrei , ?tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu?in vermut ?i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam , î?i gre?esc ?i ma ier?i , te sarut ?i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost,eu incerc sa invat din mers,poate viata nu are rost,dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine .si.ti arat mu*e' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes,adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
funda?

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor !love struck •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck ? Dar noi nu inseamna mai multilove struck ? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat !"
"Nu rupe firul unei prietenii,caci chiar daca il legi,nodul tot ramane!"
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii(caprui, verzi), cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.

-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.day dreaming

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prostlove struck

-Vorbeste mult , e stresanta , râde întruna si fara motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori. day dreaming

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !

-Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfectalove struck(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleaca, cu ochii goi . Esti prea mândru sa o opresti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! " oh go on

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi .

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt happy

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine happy

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. love struck Esti norocos ca e a ta.

--C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar? day dreaming

-El e singurul ce poate ,sa-mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate !

-spune`mi cum ma faci , cum de ma atragi ;x . vrei sa te vreau , de fapt imi placi whistling

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata blushing

-Erai cu mine in bratze cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace .

-Te ador mereu ,pe cuvantu` meu love struck *

-Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste love struck

-Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy

-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine love struck

-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu love struck

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

3 răspunsuri:
| master77 a răspuns:

Eu nu te plac, te doresc. nu esti frumoasa, esti superba. nu vreau sa iti vorbesc, vreau sa iti soptesc cat te iubesc... etc.

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Rebeca96 a răspuns:

Sunt lucruri pe care ti-e teama sa le spui sau sa le faci.
Sunt oameni pe care ti-e teama sa ii iubesti sau sa le arati ca ii iubesti.
Ti-e teama pentru ca s-ar putea sa doara.
S-ar putea sa doara pentru ca iti pasa!
sper sa iti placabig grin`!