| A_5617 a întrebat:

Stie cineva niste statusuri despre indiferenta? Sau ceva in genul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Indiferenta nu-i decat lasitate.
Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nici o sansa impotriva ei.
Nimic durabil nu se poate intemeia pe indiferenta.
Indiferenta este esenta inumanului.
Indiferenta este paralizia sufletului, o moarte prematura.
Cel mai grav pacat fata de semenii nostri nu este de a-i ura, si de a fi indiferenti fata de ei. Aceasta este esenta neomeniei.
Blandetea este o medie intre irascibilitate si indiferenta.
Cel mai desavarsit artist poate fi descurajat de critica sa de indiferenta celei mai desavarsite nulitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ura este opusul dragostei...ci indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiutiu acum caut si eu