| GabrielaBi a întrebat:

Cind aveam 14 ani mi-a placut foarte mult de un baiat.Simpatia era reciproca.Si el avea 14 ani.Imi facea cadouri, ne plimbam...dar daca eram copii era o simpla prietenie intre noi.Nici nu ne-am sarutat vreodata.Aceasta simpatie a durat un an.Pe urma a intervenit un conflict, si pina nu demult nu am vorbit deloc.
In ianuarie 2016, am fost chemata la ziua lui.A implinit 18 ani.Ne-am comportat normal, pina alcoolul a inceput sa ne joace festa.
Ca sa nu inconjor...ne-am sarutat pentru prima data dupa 2 ani laughing
A doua zi imi parea foarte rau de ce am facut.Dar el m-a sunat si m-a chemat la o cafea.Am refuzat,pentru ca am avut impresia ca vrea iarasi sa se distreze,iar eu sa-i tin companie.
Dupa asta,ne-am mai intilnit pe la discoteca,dar am vorbit normal de parca intre noi nu a fost nimic.
La inceputul lunii mai,a aparut la discoteca putin cam,,ametit".Ma cuprindea, imi saruta miinele, si se intindea sa ma sarute.Eu intorceam capul,pentru ca stiam ca e beat,si nu voiam ca a doua oara sa profite de mine.
Ok,si peste asta s-a trecut.A doua zi iarasi parca nimic nu a fost.
Simbata asta a fost ziua celei mai bune prietene, a fost si el invitat. Iarasi alcoolul, ne-a jucat festa de data aceasta mult mai mult.Sarutati,imbratisari,m-a condus acasa,ne comportam ca doi indragostiti.
A doua zi am iesit cu gasca, si el ma imbratisa, dar de seara precedenta nici o vorba.
Nu inteleg ce se intimpla.De ce doar cind e beat face aceste lucruri.Am impresia ca ma crede doar o fata de distractie.Tin sa mentionez ca niciodata nu s-a ajuns prea departe.Mie mi-au ramas sentimente din copilarie, adica ma simt atrasa de el.
Dar el e tipul de baiat prea frumos, care ar putea avea orice fata vrea.
Nu stiu cum sa ma comport in prezenta lui.Chiar si aceste imbratisari, poate trebuie sa fiu mai distanta?
Eu nu as fi contra sa fim impreuna, dar problema e ca el niciodata nu a inceput o discutie serioasa.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

1) Lasati alcoolul ca se poate si fara el

2) Invata sa ai mai multa incredere in tine (cu siguranta nu arati ca muma padurii)

Probabil este prea timid sau nu are curaj sa faca asta fara sa fie beat ( desi ai mentionat ca te-a chemat la cafea de dimineata ).De ce nu te-ai dus? - atunci sigur nu era beat, iar daca era atunci inseamna ca il asteapta o viata scurta.

Nu ai mentionat nimic din ce ati discutat, ce ti-a spus, ce i-ai spus, in toate aceste intamplari. Sau sunteti muti amandoi.

Probabil doar te foloseste, da-i ignore o perioada sa vezi cum reactioneaza. Daca nu se lasa si incearca sa vada ce s-a intamplat (si nu este beat in acel moment iar ), probabil chiar te place.

| DragosVN25 a răspuns:

Pai,daca vezi ca nu este un tip serios si cauta doar pe cineva cu care sa se distreze e o pierdere te timp... poti sa-i spui ca vreti sa fiti doar prieteni, amici daca nu il placi\

| WaNyuJi a răspuns:

Păi spune-i că nu eşti jucăria lui, şi, dacă te place să îţi zică, iar dacă nu să te lase in pace. Dacă chiar te place atunci o să se panicheze şi o sa îţi spună că te vrea... nu pare un baiat ruşinos.