| BIGHEALA a întrebat:

Salutare. Eu am 17 ani! Este foarte complicat de povestit. Am cunoscut o fata de 15 ani care i-a placut de mine, ia a venit la mine, nu o fost nicio problema, ne-am sarutat am povestit totu o mers perfect! si a doua zi, totul a mers foarte bine! a 3-a zi nu a vrut sa vina cu mine la discoteca ca nu la lasat tatal ei ca trebuia sa invete! am vorbit cu tatal ei la telefon si mi-a spus ca trebuie sa invete ca-i in clasa a 8 -a, dar mi-e mi s-a parut ca nu prea a vrut sa vina ea cu mine, nu stiu in fine, poate si de aia ca nu de mult ne-am cunoscut! dupa aceea zilele urmatoare tot prost ne-o mers, tot ne-am certat una alta! dar eu nu ma certam cu ea tot faceam glume cu ea si cu prietena ei, ea tot radea nu avea treaba! eu tot ma prosteam ca atuncea o insel daca nu vine cu mine in johns, dar se vedea pe mine ca ma prostesc ca glumeam, si ea stia dar nu cred ca avea incredere in mine! parca de aicea asa am simtit eu ca nu prea mai are incredere in mine! dupa aia in zilele urmatoare parca era asa de misterioasa cu mine! tot am intrebat-o daca are ceva probleme sa-mi spune, poate sa aiba incredere in mine! dar tot degeaba,! si cand o pupam mult, o sarutam tot zicea dupa aia " gata ca te inveti "! si chesti din astea, mi se pare mie asa de misterioasa, parca are ceva probele din trecut sau in familie in nu stiu! pe mess iarasi nu prea imi scrie inapoi, adica imi scria da asa greu si foarte scurt! atuncea iarasi cand ne intalneam noi doi tot vroia sa mai cheme o fata cu ea, ca cica mi dor de ea si chesti din astea! mie mi se pare ca nu prea iii place de mine, nu stiu ii asa misterioasa, nu stiu ce are, eu chiar tin la ea, dar mi se pare in acelasi timp ca parca nu prea ii place foarte mult de mine nu stiu! ce parere aveti despre tot ce v-am povestit ce sa fac? v-as multumi daca mi-ati raspunde mult de tot! ce sa fac nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez?

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

Fi putin rece. Nu te lasa sa o saruti? Nu o mai saruta deloc. Refuza sa iasa afara? Nu o mai invita o vreme. Mai baga in seama alte fete amice ceva. Iesi cu baietii la o bere. Nu mai sta ca un catelus in lesa ei. Esti si tu barbat. ai ceva de care esti mandru, putin mai jos...sti tu. Veziti de viata ta o vreme si se intoarce. Daca nu se intoarce nu te iubestewinking

| BIGHEALA explică (pentru Asiryx):

Mersi fain dilaule! tongue ashaaa e!

6 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Iti spun eu solutia, desteptii care fac cacaturi de genul asta trebuie invatati minte... da-i de inteles prin orice metoda ca poti oricand sa ai pe altcineva, daca poti flirteaza cu ceva prietena de a ei ca o sa si crape de ciuda, sa vezi cum o sa te caute pe urma, pe mess sa nu mai faci magaria sa intrii de fiecare data tu pe ea ca chiar se invata si devii o prada usoara, nu mai esti interesant, schimba rolurile si tine-o tu din scurt, raspunde-i scurt si rece...
Poti schimba cursul la treaba asta happy

| DragosMentol a răspuns:

Tot ce au zis Mann02 si Asiryx este adevarathappy.
Fa asta si o sa vezi cum se intoarce roata.
Daca nu merge asta e nu o mai intereesezi sau are ea vreun motiv, dar eu nu cunosc nicio fata normala la cap care sa nu fie geloasa daca o tii din scurt.
Se intoarce ea la tine daca faci asa cum ti sa spus.Totul este atractiahappy

| carmencita98 a răspuns:

Fii atent dupa toate povestite de tine as spune 1ca ai cam facut-o geloasa si ca o aduce pe prietena ei din acest motiv sa vada daca te uiti mai mult la prietena aia decat la ea, daca pe ea nu prea o bagi in seama etc.2ca a avut o cearta in familie si ca tatal ei nu prea vrea ca ea sa aiba o relate acum si crede-ma si al meu (tata) e la fel pentru ca si eu tot a 8 a sunt si e fffff greu si cu siguranta tatal ei ii vrea doar bunele.SAU 3. u esti prea pisalog si ei ii place sa fie mai libera sa nu fie tinuta din scurt pentru ca din cate am inteles din spusele tale e destul de tinuta din scurt si acasa. Acum nu stiu care din cele 3 motive ar putea fi dar poate fi care putin din fiecare u incearca si daca e dupa un timp sa imi dai si mie un mesaj sa vad cum v-a mers k?

| BIGHEALA explică:

Mmultumesc foarte mult de raspunsuri! incerc