| gossipgirlxoxo a întrebat:

Cine a inventat injuraturile? Oare de ce nu putem injura. ceva de genul."floricele pe campii"? va pooooooooop

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cum pe*** mea sa nu mai injur cand eu imi bag si`mi scot in fiecare zi?rolling on the floorce viata naspa ar fiyawn laughing.

| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca multora le place limbajul vulgar si s-au inventat aceste injuraturi ca sa fie niste cuvinte umilitoare...nu stiu de ce s-au inventat, cel care le-a inventat era cam malefichee hee

nony
| nony a răspuns:

Cum ar fi viatá fara injuraturi? Plictisitoare!
App, dacá cuvantul pu*á. s-ar transforma peste noapte in ¨floricea¨. ti-ar mai fi urat sa-l pronunti? raised eyebrows

cami
| cami a răspuns:

laughing... "Du-te bah in... floricelele de pe campii!" Parca. n-ar mai suna atat de deranjant happy

| ViVi a răspuns:

Floricele pe campii
vine baba si le omoara rolling on the floor

lasand gluma la o parte nu stiu thinking ce ar trebuie sa te intereseze mai bine sa nu vorbesti laughing

| a2 a răspuns:

Poi nu stiu dar ar fi ceva sa zicem " du-te'n floricica mea de pe campie"... oricum cum ar fi viata fara sa auzi la fiecare colt de strada cuvintele acelea cu pe si f day dreaming laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum injuri? "sa-ti sparg kapu si sa fac ghiveci din el", sau "floricica ta astazi si miine", sau "te fac ingrasamint de floricele", sau "sa vezi ce te-alerg eu pe cimpii printre floricele", sau "ce floricele pe cimpii cauti ma aici?" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca inainte a fost gestul aratatul maciucii, pe urma cand a aparut vorbirea articulata, s-a mers pe principiul cine-i mai aproape ala o primeste, este valabil si in ziua de azi, dar cred ca o sa revenim si la prima forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Allinna, ce misto... adica isi aratau maciucile unul altuia... Doamne toti cu maciucile amenintatoare rolling on the floor Si injuratura era "ba vezi ca te iau la maciuci" rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@sensei, pe vremea aceea nu cred ca era o noutate, mai sensei mai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar e atat de bine sa le folosesti rolling on the floor bine in gluma, nu serioswinking si nu langa pers sensibile sau adulti tongue

Am auzit de multe ori de la profesoara de rom si fr cand auzea pe unu ca injura pe altu laughing stiu ca glumimwinking asa ca nu reactioneaza ca o virgina de 90 de ani ca majoritatea profesorilor rolling on the floor
Si ne-a spus ca multe cuv pe vremuri erau doar niste simple adjective thinking unele erau chiar laude rolling on the floor
Nu mai stiu care thinking parca nenorocit, golan, prost, dobitoc sau nu mai stiu... dar acum mult timp multe din cuvintele cu care te poti alege cu un pumn erau complimente rolling on the floor

Poate s-au inventat pentru ca a fost o generatie cu oameni cu IQ sub 80 si nu cunosteau cuvintele laughing asa ca le considerau insulte si le-au spus si copiilor asta, si copii copiilor s. a. m. d.winking bine asta e doar ce cred eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare asta cu "floricele pa campii"!rolling on the floor felicitari autorului happyhappy

| costin_6617 a răspuns:

Pai ca sa iti raspund la intrebare ar trebui sa gandim logic. Dupa parerea mea injuraturile si prostiile de genul acesta au inceput odata cu crearea lumii. Cei care folosesc astfel de expresi cred ca au anumite probleme pe care nu si le pot controla. Daca am folosi,, floricele pe campii'' nu cred ca s-ar mai numi injuratura.